Ubytování Bělá pod PradědemChaloupka za potokemUbytování v Domašově, soukromá chalupa k pronájmu v Jeseníkách.Ubytování Jeseníky
Kde jsem: Chaty a chalupy   Katalog 2023   Jeseníky   Chalupa Bělá pod Pradědem

Chaloupka za potokem

 - 

Bělá pod Pradědem

  objekt č. 0163 116 osob | 4 ložnice
Chalupa k pronájmu - ubytování Bělá pod Pradědem Jeseníky
hodnocení ceník kontakty mapa
Chaloupka za potokem - pronájem Bělá pod Pradědem Chaloupka za potokem - ubytování Bělá pod Pradědem Chaloupka za potokem - k pronájmu Bělá pod Pradědem Chaloupka za potokem - k pronajmutí Bělá pod Pradědem
Chaloupka za potokem - ubytování Bělá pod Pradědem Pastviny nad chalupou lákají k procházkám s úchvatnými výhledy - k pronájmu Bělá pod Pradědem Svlažení vám poskytne přilehlá říčka Bělá - pronájem chalupy U nás můžete pogrilovat, posedět u táboráku, případně i něco vyudit. - chalupa k pronajmutí Bělá pod Pradědem nové dětské hřiště u chaloupky - ubytování Bělá pod Pradědem Vstupní chodba s botníkem a zrcadlem - chalupa k pronájmu Bělá pod Pradědem Šatní stěna u hlavního vstupu - chalupa k pronajmutí Bělá pod Pradědem Vstupní chodba se zrcadlem (schody do I. poschodí) - pronájem chalupy Bělá pod Pradědem společenská místnost (jídelna) - Bělá pod Pradědem společenská místnost-krb - Bělá pod Pradědem společenská místnost - chalupa k pronájmu Bělá pod Pradědem Kuchyně - Bělá pod Pradědem Kuchyňská linka - Bělá pod Pradědem Kredenc - pronájem chalupy Bělá pod Pradědem ložnice v přízemí (postel 180x200 cm) - Bělá pod Pradědem finská sauna - chalupa k pronajmutí Bělá pod Pradědem chodba před koupelnou a saunou - Bělá pod Pradědem koupelna přízemí - chalupa k pronájmu Bělá pod Pradědem koupelna přízemí - Bělá pod Pradědem koupelna přízemí - Bělá pod Pradědem 3lůžko v 1.patře - pronájem chalupy Bělá pod Pradědem pokoj 1.patro - Bělá pod Pradědem pokoj 1.patro - Bělá pod Pradědem pokoj 1.patro - chalupa k pronájmu Bělá pod Pradědem třílůžkový pokoj - Bělá pod Pradědem Rozkládací pohovka v prvním poschodí - chalupa k pronajmutí Bělá pod Pradědem 4lůžko ve společenské místnosti (1. patro) - Bělá pod Pradědem 4lůžko - Bělá pod Pradědem společenská místnost - Bělá pod Pradědem společenská místnost v prvním patře - Bělá pod Pradědem
Domácí mazlíček na chalupě povolen Chalupa nekuřácký objekt Dostupnost internetu - wifi Chalupa blízko sjezdovky

Srdečně Vás vítáme na stránkách Chaloupky za potokem v obci Bělá pod Pradědem, která se nachází v samém srdci CHKO Jeseníky. Naše chaloupka Vám ráda poskytne útočiště pro Vaši letní či zimní dovolenou, i jarní či podzimní relax. Chaloupka leží nedaleko Pradědu, v těsné blízkosti SKI areálu ve Filipovicích a na Červenohorském sedle. V okolí se dále nachází velké množství běžkařských tras, cyklotras a tras pro pěší túry. Okolí chaloupky tak nabízí širokou škálu sportovního a kulturního vyžití po celý rok. Po výletě se můžete zrelaxovat ve finské sauně, případně využít gril a posezení v zahradě, děti si můžou zaskotačit na novém dětském hřišti.

Pozemkem protéká horská říčka Bělá (pro otužilce vedou z pozemku do říčky schodky), z pravé strany jsou hranice pozemku ukončeny vzrostlým smrkovým porostem, za chaloupkou je velký svah (úchvatné výhledy na Hrubý Jeseník), po levé straně sousedí chaloupka po 100m s místním skanzenem a následně s ovčí a kozí farmou (možnost nákupu lokálních mléčných produktů). Poloha chaloupky zaručuje soukromí a prostor pro nerušený odpočinek v krásné přírodě.

Vedle chalupy leží velká zahrada s udržovanou travnatou plochou (dostatek prostoru pro dětské hry), na níž se nachází nové dětské hřiště s pískovištěm a otevřené ohniště s posezením (dřevěný stůl a lavice), k dispozici je i udírna. Součástí zahrady je také krytá pergola s posezením a grilem (na dřevěné uhlí).

Ubytování na chalupě

Chalupa k pronájmu poskytuje ubytování pro 116 osob ve 4 ložnicích.

Ložnice a pokoje:
V přízemí je 2lůžk. pokoj, skříň, dřevěná komoda, psací stůl, křesílka, noční stolky s lampičkami. Ložnice je rekonstruovaná - nově vymalovaná, původní dřevěná podlaha restaurovaná. V podkroví chaloupky je položena plovoucí podlaha, dostanete se sem po dřevěném schodišti. Jsou zde dva 3lůžk. pokoje vybavené dřevěnými postelemi, komodou, stolečky a osvětlením. V chodbě je nová rozkládací sedačka pro dvě osoby. Ve velké společenské místnosti se nachází 4 lůžka, dřevěná komoda, sedačka a 3+2křesla se stolkem, ve zvýšeném podkroví jsou další 2 lůžka.

Sociální zařízení:
Sociální zařízení je v přízemí objektu, 1x WC s umyvadlem, dále koupelna se sprchovým koutem, vanou, WC a umyvadlem. V koupelně je velké zrcadlo s osvětlením, elektrické žebrové topení, skříňka, fén. V chalupě jsou k dispozici lůžkoviny i ručníky pro hosty.

Vytápění:
Celý objekt je na elektrické vytápění, ve společenské místnosti jsou krbová kamna (dřevo k dispozici zdarma).

Doprava, parkování:
Přímo z hlavní komunikace se dostanete na oplocený pozemek, kde zaparkuje 5 osobních aut. Pak pokračujete pěšky cca 25m, přes mostek se dostanete přímo k chaloupce.

Jak se k nám dostanete:

z Jeseníku: Silnice I/44 do Bělé pod Prad. (Domašova), na křižovatce doleva (směr Bruntál). Dále 1,5km obcí, chalupa po levé straně.

ze Šumperka: Po sil. I/44 přes Červen. sedlo (směr Jeseník) do Bělé pod Pradědem, zde na křižovatce doprava (směr Bruntál). 1,5 km obcí, chalupa po levé straně.

z Bruntálu: Sil. II/452 směr Vrbno, na konci Vrbna doprava sil. II/450 směr Jeseník. Přes Videlské sedlo, sjet do Bělé pod Pr. Chalupa vpravo po 3 km.

Stravování

V chaloupce možnost vlastního stravování.

Obchod cca 1200 m

V blízkosti chaloupky je na kozí a ovčí farmě prodejna sýrů a domácího másla. V Bělé i v jejím blízkém okolí je mnoho restaurací a hospůdek.

Vybavení chalupy

V chaloupce je dřevěná sauna na elektrickou energii. Ve společné místnosti v přízemí chaloupky jsou dva dřevěné stoly s lavicemi a židlemi, TV, krbová kamna, navazuje vstup do kuchyně, která je plně vybavena kuchyňským nádobím, mikrovlnnou troubou, sporákem se čtyřmi hořáky na propan butan (v ceně pronájmu), elektrickou troubou, velkou lednicí s mrazákem. Možnost pronajmout pípu (cena navíc k pronájmu dle domluvy).

Výlety, atrakce, zábava

Lyžařské vleky, běžkařské trasy, Běžkařské trasy v údolí Bělé, cyklotrasy, pěší trasy.

Jesenická Magistrála

Pásmo Orlíka

Skipark Filipovice, Ski areál Červenohorské sedlo, Ski areál Lázeňský vrch - Lipová Lázně, Ski Centrum Miroslav - Lipová lázně, Sport centrum Figura Praděd - Ovčárna, Ski Park - Ramzová, Ski Park - Petříkov.

Národní přírodní rezervace Šerák - Keprník. Národní přírodní rezervace Rejvíz.

Vysoký vodopád

Praděd

Domašov - Bělá pod Pradědem

Jeskyně Na Pomezí - Lipová Lázně

Jeskyně Na Špičáku - Písečná

Ruční papírna Velké Losiny

Praděd - rozhledna

Rozhledna Zlatý Chlum - Jeseník

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně

Zlatorudné mlýny - Zlaté Hory, Olešnice

Priessnitzovy léčebné lázně - Jeseník

Balneopark Vincenze Priessnitze - Jeseník

Možnosti koupání: koupaliště Jeseník, bazén Domašov - Bělá pod Pradědem, bazén Jeseník - Priessnitz, Bazén Karlova Studánka, bazén Česká Ves, Vrbno pod Pradědem - rybníky, rybník Florian, lom Žulová - Brankopy, Arcibiskupský lom, rybník Andělská Hora, lom Vycpálek, lom Rampa, Velké Losiny - termály, termální koupaliště Velké Losiny, lom Žulová.

Blízká lyžařská střediska: Filipovice, Červenohorské sedlo, Šindelná, Kouty nad Desnou, Praděd - Ovčárna, Jeseník - Na Smrťáku, Kareš - Kouty nad Desnou, Lázeňský vrch, Miroslav - Lipová Lázně, Jeseník - Lázně, Ramzová - Bonera.

Turistické cíle v okolí: Praděd, Šerák, Kluziště Jeseník.

Domašov - tipy na výlet

Ceník ubytování / pronájmu
kapacita 116 osob - 4 ložnice

Letní sezóna: 1.7. až 31.8.
Zimní sezóna: 1.12. až 31.3.
Minimální délka ubytování 2 noci.

Ceny za týden za celou chalupu

Zimní sezona: 18.900 Kč
Letní sezona: 22.900 Kč
Mimo sezonu: 17.900 Kč

Cena za víkend za celou chalupu

Zimní sezona: 10.000 Kč
Letní sezona: 10.000 Kč
Mimo sezonu: 8.000 Kč

Silvestr 2023 - máme ještě volno

30900 Kč
cena je od 28.12. - 1.1.
V případě jiné délky pobytu cena dohodou.

Jarní prázdniny 2023 - obsazenost dle kalendáře

18900 Kč
stejná cena jako za zimní sezónu
+ spotřeba elektrické energie

Velikonoce 2023 - máme ještě volno

14900 Kč
od čtvrtka do pondělí
Termín 29.1.2023 - 2.2.2023
12.000 Kč pro 16 osob + spotřeba elektřiny

Termín 5.2.2023 - 11.2.2023
15.000 Kč pro 16 osob

Termín 19.2.2023 - 26.2.2023
16.000 Kč pro 16 osob

v ceně je 200 kwh spotřebované elektřiny (zbytek úhrady bude strhnuto z kauce)

Termín 26.2.2023 - 5.3.2023
16.000 Kč pro 16 osob

v ceně je 200 kwh spotřebované elektřiny (zbytek spotřebované elektřiny bude strhnut z kauce)

Provoz, poplatky, ceny

Provoz celoročně. Záloha na pobyt ve výši 50% po zarezervování termínu na účet pronajímatele a úhrada doplatku minimálně 30 dní před nástupem opět na účet pronajímatele. Složení kauce 5.000,- Kč 5 dní před nástupem na účet pronajímatele, přičemž po připsání kauce na účet pronajímatele bude nájemci na jeho kontaktní údaje poskytnut vstupní kód pro vstup do chalupy. Kauce je vratná při předání nemovitosti, bude odeslána na účet nájemce do 5 dnů od ukončení pronájmu (od kauce budou odečteny případné činností nájemce vzniklé škody na inventáři chalupy, v zimní sezóně bude navíc odečtena spotřebovaná energie nad 200 kwh). Nájemce předává v den odjezdu chalupu uklizenou (základní úklid), připravenou pro další hosty.

Víkendové pobyty (zpravidla pouze mimo sezonu): cena dohodou dle počtu osob a termínu
Pobyty kratší než jeden týden: cena dohodou.

V letní sezóně a mimo sezónu je cena včetně energií. V zimní sezóně je v ceně týdenního pobytu 200 kwh elektrické energie (u kratších pobytů si nájemci hradí spotřebovanou elektřinu zvlášť). Zbytek spotřebované elektřiny se odečítá od složené kauce po ukončení pobytu dle stavu elektroměru (sazba 5,2 Kč za 1 kwh; možnost topení dřevem v kamnech zdarma, sporák je na plynovou bombu - v ceně pobytu).

V případě nižší obsazenosti chalupy je možno domluvit pronájem přízemí chaloupky - ideální pro 2-3 osoby - cena dohodou.


Kontakt na pronajímatele nebo provozovatele chalupy

Preferujeme kontakt mailem.
Telefon: 606 492 735
www.chaloupkazapotokem.cz
FB/chaloupkazapotokem
Adresa: Domašov 160   |   GPS chalupy: 50.15047N, 17.20334E - otevřít větší mapu

V okolí naleznete:

autobus Park Hotel (300m)
vlak Jeseník centrum (8 km)
restaurace Povodí, Rybárna (1,5 km)
koupání Jeseník (8 km)
lyžařský vlek Filipovice (3km) Červenohorské sedlo (9km)
obchod Potraviny Coop, Domašov (1,2 km)
pošta Bělá pod Pradědem - Domašov (4,5 km)
nákupní centrum Jeseník - Billa, Kaufland, Albert, Lidl (do 8 km)
bankomat Jeseník (8km) ČS, KB, GE money
les blízké okolí
Možnosti ubytování v okolí: Domašov | Jeseníky | Hrubý Jeseník | Slezsko |

Přehled vybavení

Obecně:
Možnost ubytování domácího zvířete na chalupě ubytování se psem
Internetové, wi-fi připojení wifi, internet
Zákaz kouření na chalupě nekuřácký objekt
Společenská místnost společenská místnost
K dispozici dětská postýlka dětská postýlka k dispozici

Vnitřní vybavení:
na chalupě je vnitřní krb krb / krbová kamna
Televize televize
chalupa se satelitem satelitní příjem
Rychlovarná konvice rychlovarná konvice
na chalupě je k dispozici mikrovlnka mikrovlnná trouba
S ledničkou lednička
Pračka k dispozici pračka
Sprchový kout na chalupě sprchový kout
Vana vana
chalupa se saunou sauna nebo infrasauna

Venkovní vybavení:
chalupa má vnější terasu terasa
Se zahradním nábyktem zahradní nábytek
Ohniště ohniště
Gril k dispozici gril
Pískoviště u chalupy pískoviště
Houpačka nebo jiné dětské hry u chalupy houpačka nebo jiné dětské hry
Prolézačky u chalupy prolézačky

Okolí chalupy:
Oplocení kolem chalupy oploceno
Parkování u chalupy s parkováním
Okolní zahrada se zahradou
Travnatá plocha v okolí chalupy travnatá plocha

Možnosti zábavy:
Cyklostezky v okolí cykloturistika
Tenis tenisové kurty
chalupa pro rybáře rybaření
Hřiště u chalupy hřiště

Hodnocení a recenze: Chaloupka za potokem

Zima 2022 - Lenka
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 100%
Útulná chaloupka, pohodlná lůžka, velký společenský prostor, vybavená kuchyně, vstřícní majitelé.Doporučuji

Zima 2022 - Mufloni se skupinou přátel
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 94%
Pobyt na této horské chatě byl suprový. S majiteli byla výborná domluva a předem nám zodpověděli dotazy a dokonce nám i poradili, kam se vydat na výlet a na lyže! Velice oceňuji možnost si půjčit výčepní zařízení od majitelů.
V okolí chaty nejsou sousedé, takže noční radovánky nerušily obyvatele vesnice. Po lyžovačce jsme ocenili teplo sálající z krbu, který pobytu dodal tu správnou atmosféru.

Zima 2022 - Valentovi s více rodinami
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 100%
Pobyt se nám velice líbil, chaloupka je prostorná, stylová, zasazená do krásné čisté přírody. Vše, co jsme potřebovali, bylo v chatě - super vybavenost. Vstřícné jednání majitelů, čistota. Krásné lyžování v blízkosti chaty. Těšíme se, až okolí více prozkoumáme v létě. Moc děkujeme a všem doporučujeme.

Podzim 2022 - Terka se skupinou přátel
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 100%
Ubytování v „Chaloupce za potokem“ doporučuji všem, kteří chtějí strávit čas v krásném prostředí, v blízkosti přírody, daleko od každodenního ruchu, ale zároveň se vším pohodlím a v dostupné vzdálenosti od nákupních možností. Chaloupka byla čistá a vybavena vším potřebným (nádobí, povlečení, ručníky apod.). Ocenili jsme venkovní posezení na louce vedle chaloupky (možnost posezení i pod přístřeškem), využili jsme gril, na louce bylo také ohniště pro opékání špekáčků. Uvnitř chaloupky byla velká společenská místnost s kamny, kde bylo taktéž příjemné posezení. Pro děti bylo k využití „dětské hřiště“ (houpačka, pískoviště). Chaloupka nabízí také saunu, které jsme však vzhledem k řadě možností k výletům v okolí ani nestihli využít. Chaloupka má televizor i kvalitní wifi připojení. Vše odpovídá popisu i fotografiím. Během našeho pobytu nebyl s ničím problém, byli jsme velmi spokojeni, a proto se sem rádi brzy vrátíme.

Podzim 2022 - MiStr se skupinou přátel
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 100%
Na chalupě jsem měl rozlučku se svobodou. Zázemí je pro takovou akci skvělé! Prostě oheň, pivo a pohoda (majitelé mají k dispozici i vlastní chlaďák - dá se s nimi domluvit půjčení). Parádní byl také gril. Přestože venku už bylo chladněji, vevnitř bylo díky krbovým kamnům krásně teplo.
Okolí chalupy bylo v udržovaném stavu a uvnitř čisto. Řeka příjemně tlumí hluk z nedaleké silnice a svým šuměním podtrhuje všudypřítomnou pohodovou atmosféru.
Toto místo rozhodně doporučuji jak rodinám, tak partě přátel (hudba z přenosného repráku bohatě dostačovala a v okolí nikoho nerušila).
S majiteli byla nadstandardně dobrá domluva. Jsou to velmi milí, vstřícní a ochotní lidé!

Léto 2022 - BC Mistřín se skupinou přátel
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 100%
Poslední týden v srpnu jsme pořádali soustředění boxu a jako ubytování byla Chaloupka za potokem to nejlepší, co jsme mohlí mít! Vybavení chaty ideální. Bohatě splňovalo naše požadavky. K dispozici pračka, pěkná koupelna, dvě toalety a co potěšilo, tak i sauna :-) V kuchyni také nic nechybělo a prostředí jídelny, doslova dodávalo na chuti :-) Prostory chaty půvabné. Příroda v okolí ideální jak na rekreaci, tak i pro sportování :-) a co ná zavěr podotknout, komunikace s majiteli byla perfektní, velmi vstřícní a příjemní lidé :-)

Podzim 2022 - Blanka se skupinou přátel
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 100%
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 100%
Skvělá lokalita, krásná příroda ....
Chalupa je vybavena velmi dobře,vč. věcí ke grilování, večernímu táboráku nebo trávení dne u krbu (deskové hry jsou vítaným zpestřením). Úžasná je také možnost využití sauny, která je čistá a prostorná.
Komunikace s majiteli proběhla rychle a zcela bez problémů, na všem se bylo možné dohodnout.
Určitě opět navštívíme....:)
Naprostá spokojenost.

Podzim 2022 - DominikD v páru
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 100%
Absolutně dokonalý zážitek. Perfektní lokalita s krásnou přírodou a čerstvým horským vzduchem.

S přítelkyní jsme si zejména užili romantické chvíle při východu slunce, který je vidět přímo z oken světnice.

Chata je vybavena všemi nezbytnostmi ať už ke klidnému grilování, večernímu táboráku nebo trávení dne u krbu. Skvělá je také možnost využití sauny, která je čistá a relativně prostorná.

Milovníci přírody určitě ocení výhled na přesouvající se stáda ovcí, takřka za řekou.

Co se týče komunikace s majiteli, nemohu si stěžovat. Vše probíhalo rychle a bez problémů a na všem se dalo domluvit.

Celkově mohu všem pouze doporučit.

Podzim 2022 v páru
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 100%
Perfektní ubytování i třeba jen na víkend. Majitelé nám vyšli ve všem vstříc, nebyl problém se na čemkoliv domluvit. Chata i okolí je nádherné a můžeme jen doporučit. Určitě se vrátíme. Děkujeme!

Podzim 2022 - RomanaJ s více rodinami
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 100%
Ubytování můžeme jen doporučit. Chaloupka byla útulná, čistá a dobře vybavená. Děti se vyřádili na dětském hřišti a my dospělí jsme si aspoň mohli užít trochu klidu při grilování. Ocenili jsme i možnost sauny nebo kulečníku. Majitelé jsou velmi přátelští a snaží se ve všem vyjít vstříc. Jsem si jistá, že jsme tu nebyli naposledy.

všechny recenze (11)

Podobné ubytování nebo pronájem v okolí Domašova

Ludvíkov : Adolfovice : Písečná : Jindřichov : P. Žibřidovice : Černá Voda : Karlov pod Prad. : Vysoký Potok : Písařov : Vernířovice

Nacházíte se na stránce ubytování Bělá pod Pradědem v Jeseníkách, objekt: Chaloupka za potokem, chalupa k pronájmu.

Chaty a chalupy k pronajmutí -::- webmaster e-chalupy.cz
7 ubytování Domašov :: ubytování na chatách a chalupách :: ubytování Hrubý Jeseník :: ubytování Slezsko :: pronájem chalupy v Jeseníkách :: penzion Jeseníky počítadlo :: chaty a chalupy s bazénem :: dovolená léto v ČR :: chaty a chalupy u vody :: na horách :: ubytování u sjezdovky :: vánoční pobyty :: Silvestr 2023 :: jarní prázdniny 2023 :: rezervační systém ubytování :: ochrana osobních údajů
0
Můj výběr objektů

Do 'Mého výběru' lze přidávat objekty, které Vás zaujmou. Tlačítko 'přidat do výběru', je přístupné pouze na prezentacích objektů. Objekty ve výběru zůstanou i po odchodu z katalogu až do příštího návratu.e-chalupy.cz