Ubytování Mosty u Jablůnkova - Šance

Chalupa na Filůvce

Ubytování v Mostech u Jablunkova, soukromá chalupa k pronajmutí v Beskydech.

Ubytování Beskydy

Chalupa na Filůvce
Mosty u Jablůnkova - Šance
210 osob | 2 ložnice
Ubytování v okolí:
Střítež
ubytování na chalupě k pronajmutí Střítež
1 až 18 osob
Kde jsem: Chaty a chalupy   Katalog 2020   Beskydy   chalupa Mosty u Jablůnkova - Šance

Chalupa na Filůvce

 - 

Mosty u Jablůnkova - Šance

  objekt č. 0168 210 osob | 2 ložnice
Chalupa k pronajmutí - ubytování Mosty u Jablůnkova - Šance Beskydy
Chalupa na Filůvce Mosty u Jablůnkova - pronájem Chalupa na Filůvce - ubytování Mosty u Jablůnkova - Šance Chalupa na Filůvce Mosty u Jablůnkova - k pronájmu funkční kachlová kamna v kuchyni - chalupa k pronajmutí Mosty u Jablůnkova - Šance
detail obývacího pokoje - chalupa ubytování Mosty u Jablůnkova - Šance jídelní stůl v kuchyni - chalupa k pronájmu Mosty u Jablůnkova - Šance schodiště do patra - pronájem chalupy Mosty u Jablůnkova - Šance detail 1. ložnice - chalupa k pronajmutí Mosty u Jablůnkova - Šance detail 2. ložnice - chalupa ubytování Mosty u Jablůnkova - Šance detail koupelny - chalupa k pronájmu Mosty u Jablůnkova - Šance zimní nálada u domu - chalupa k pronajmutí Mosty u Jablůnkova - Šance příjezdová cesta v zimě - pronájem chalupy Mosty u Jablůnkova - Šance
hodnocení kontakty ceník
Bezbariérový objekt Domácí mazlíček na chalupě povolen Chalupa nekuřácký objekt Chalupa blízko sjezdovky

Chalupa se nachází v jižní části Těšínského Slezska u hranic se SR na jižním svahu Velkého Polomu, v 600 m. n. m. v CHKO Beskydy, v osadě Filůvka. Je to zděný rodinný dům standartně vybavený s retroromantickým okolím, vhodný pro nenáročné klienty. Chalupa, součást bývalé hospodářské usedlosti, je obklopena lesy a loukami a toto čisté přírodní prostředí je vhodné k relaxaci, úniku a odpočinku od civilizace a různým rekreačním aktivitám. Mimo prázdniny doporučujeme pobyt seniorům, případně i s jejich předškolními vnoučaty. Ubytování je podmíněno evidenci ubytovaných. Ubytování nabízíme ve dvou podlažích. V přízemí je bezbariérový vstup do objektu a vstupní chodba se schodištěm dolů do sklepa a nahoru do I. patra, kde jsou dvě ložnice, každá se 4 lůžky. V přízemí s bezbarierovým vstupem mohou klienti s pohybovým omezením spát na 2 gaučích v obýváku. Na přání hostů jim přísně zabezpečujeme soukromí gratis a to tak, že v případě obsazení jen jedné ložnice, druhá zůstává neobsazená. V přízemí je k dispozici kompletně vybavená kuchyň, samostatná spíž a standartně vybavený obývací pokoj. Kouření v chalupě není dovoleno. Chalupa je těsně u slovenských hranic, takže do slovenského okresního města - Čadce je to jen 6 km, zatím co do našeho, slezského Jablunkova 8 km.

Ubytování na chalupě

Chalupa k pronajmutí poskytuje ubytování pro 210 osob ve 2 ložnicích.

Ložnice a pokoje: K ubytování slouží 2 ložnice v I. patře každá se 4 lůžky + dětská postýlka pro dítě do 5 let věku. takže základní ubytovací kapacita objektu je pro 8 dospělých osob. V případě potřeby mohou v přízemí v obývacím pokoji na dvou gaučích spát další 2 osoby. Jinak dohodou. Všechna další ubytovací místa nad 8 základních je považováno za přistýlky. Severní ložnice má výhled do lesa a jižní do zahrady.

Sociální zařízení: Pro potřebu ubytovaných slouží 1 standartně vodovodem vybavená koupelna s teplou a studenou vodou, umývadlem a vanou se vstupem do ní z kuchyně. Ve vstupní chodbě je umístěn standartně vybavený splachovací záchod.

Vytápění: Chalupa nemá ústřední topení. V topné sezóně klienti přijdou do vytopených místností, ale následné vytápění si zajišťují v jednotlivých místnostech pevnými palivy sami. Palivo - dříví je uloženo pod střechou hospodářských budov respektive u chalupy.

Doprava, parkování: Při dopravě vlakem je nejbližší železniční stanice v Mostech u Jablunkova a pak autobusem na Šance ke škole a hospodě (+ tenisové kurty) a pak asi 15 minut pěšky až k chalupě. Autem je rovněž dojezd až k chalupě. Od hospody na Šancích je nutno jít nebo jet po žluté turistické značce cyklotrasy (v lese vlevo do zákazu vjezdu a do slepé ulice) asi 2 km úzkou lesní silničkou do zákazu vjezdu a do slepé ulice, opatrně pro její nepřehlednost. Autem nejeďte od hospody ani dle internetových map ani dle GPS, protože Vás povedou neprůjezdnou oklikou přes Slovensko. V zimě je cesta pluhovaná, přesto však je nutné mít, případně i použít sněhové řetězy. U chalupy může parkovat 5 aut.

Stravování

Stravování pro klienty není zabezpečováno. Hosté si v plně vybavené kuchyni vaří, resp. stravování si zabezpečují sami. Možnost stravování mají i v několika restauracích v centru obce Mosty u Jabl. nebo v 6 km vzdálené Čadci na Slovensku.

Vybavení chalupy

Ubytování poskytujeme celoročně a s ohledem na technické podmínky provozu minimálně pro 2 osoby a to v netopné sezóně (od 1.5.do 30.10.) minimálně na 2 a v topné (od 1.11.do 31.4.) minim. na 3 noci. Jinak dohodou. Hostům, kterým velmi záleží na úspoře nákladů za ubytování dáváme možnost použití jejich vlastních lůžkovin (prostěradel, dek a spacáků), což je zohledněno v nižší ceně za ubytování. Ubytovací prostory přebírají hosté řádně uklízené, v průběhu ubytování je uklízejí sami a předávají rovněž řádně uklízené, jinak úklid bude proveden za úhradu. Kuchyň v přízemí je rovněž standartně vybavená (lednice s mražákem, nádobí, náčiní, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba a pod. )s funkčními kachlovými kamny, plynovým sporákem na vaření a vodovodem i s teplou vodou. Součásti nabídky ubytování je soukromí uvnitř i vně domu, zahrada s venkovním posezením, dětské atrakce a pískoviště pro děti, ohniště, grill.

Výlety, atrakce, zábava

, Velkou výhodou chalupy jsou ticho, klid, nádherná čistá příroda a vzduch, romantika, lesy, procházky, nádherné výhledy na hory, možnost houbaření, sběr lesních plodin ve Chráněné krajinné oblasti Beskydy.. Důkazem toho je i vyhlášena přírodní památka Filůvka v této lokalitě. V okolí jsou k disposici ke koupání přírodní nádrže, koupaliště a bazény (Milošová, Mosty, Čadca, Jablunkov, Bystřice, Wisla), lyžařské vleky i s umělým zasněžováním (Mosty, Rača, Severka, Armáda v Dolní a Přelač v Horní Lomné), horské chaty (Tetřev, Severka, Skalka, Studeničné, Gírová, Koniakow, Husárik), běžkařské, turistické a cyklotrasy a nádherné výlety na př. do Mionší - druhého největšího pralesa v ČR, do rázovité, horské, naší nejvýchodnější obce Hrčavy, do kouzelného prostředí pramenů řek Wisly a Olzy v polských Slezských Beskydech (Ustroň, Wisla, Kubalonka, Istebná, Koniaków, Jawořynka) a na Slovensko, na př. do Kysuckého skanzenu na Vychylovce nebo do Vrátné doliny v Malé Fatře. A přímo v obci v Mostech u Jablunkova můžete navštívít nebo zhlédnout řadu i stylových restaurací, např. v hotelu Grůň, skiareál, aquapark, horskou bobovou dráhu, po  - zůstatky středověkých pevností, lidovou architekturu, stále existující folklor, zábavný areál a v něm: lanové centrum, lezecké stěny, bungee trampolíny, horské koloběžky, různé přírodní zvláštností a památky a další.

Možnosti koupání: koupaliště Jablunkov, přehrada Morávka, bazén Bystřice, koupaliště Třinec, bazén Třinec.

Blízká lyžařská střediska: Severka, Mosty u Jablunkova, Horní Lomná - Přelač, Armáda, Písek u Jablunkova - Polanka, Kozubová, Bukovec - Kempaland.

Mosty u Jablunkova - tipy na výlet

Ceník ubytování / pronájmu
kapacita 210 osob - 2 ložnice

Letní sezóna: od 1. května do 31. října
Zimní sezóna: od 1. listopadu do 30. dubna
Minimální délka ubytování 2 noci.

Ceny za noc za osobu

Zimní sezona: od 150,- Kč
Letní sezona: od 130,- Kč

Cena za víkend za osobu

Zimní sezona: od 300,- Kč
Letní sezona: od 260,- Kč

Silvestr - máme ještě volno

Cena neuvedena
pro objekt a až 10 osob, jinak dohodou
cena není za objekt ale dle počtu osobonocí v silvestrovské sazbě

Vánoce

pro objekt a až 10 osob, jinak dohodou
cena není za objekt ale dle počtu osobonocí ve vánoční sazbě

Jarní prázdniny

ve standartní ceně dle počtu osobonocí

Velikonoce

ve velikonoční sazbě dle počtu osobonocí

Provoz, poplatky, ceny

Provoz celoročně. Možnost ubytování i na víkend. Silvestrovské, vánoční a velikonoční pobyty.
Ceník je stanoven diferencovaně dle počtu platících ubytovaných osob, sezóny a dle způsobu ubytování takto: A/ V zimní sezóně (1.10.až 30.4.) takto: I) při lůžkovinách od ubytovatele: a)pro 2 os. v ložnici nebo obýváku 250 Kč/os. /noc, b) pro 3 až 4 os. v jedné ložnici 220 Kč/os. /noc, c/pro 5 až 8 os. ve dvou ložnicích 190 Kč/os. /noc; II)při lůžkovinách klientů, to znamená, že si je dovezou (spacáky, povlečení i prostěradla) vlastní, pak v členění dle počtu ubytovaných jak výše je cena: a) 210 Kč, b) 180 Kč, c) 150 Kč. B/ V letní sezóně (1.5.až 31.9.) ve stejném členění jak výše je cena při I) tj. lůžkovinách ubytovatele: a) 220 Kč, b) 190 Kč, c) 160 Kč a při II) lůžkovinách klientů: a)180 Kč, b) 150 Kč a za c) 130 Kč/os. /noc. Cena přistýlky - nad 8 ubytovaných bez lůžkovin je 120 Kč a s lůžkovinami 160 Kč/os. /noc. Pro vánoční, silvestrovské a velikonoční období je cena zvýšená o 50 %. Děti do 3 let zdarma, do 6 let za polovinu ceny. Za spotřebu el. proudu (dle elektroměru a aktuální sazby Kč/Kwh) a případné způsobené škody požadujeme úhradu. Navíc je nutno uhradit obecní rekreační poplatek 20 Kč/os. /noc. Ubytování psa nebo kočky za úhradu po dohodě s pronajimatelem. Konkrétní výši celkových nákladů za pronájem chalupy je nutno dohodnout s pronajimatelem. Jejich úhrada se provádí při nástupu na ubytování a doplatek (za elektřinu a případné škody) při předávání objektu před odjezdem. Formou "last minute", t. j. se slevou 10% ubytováváme ty klienty, kteří si objednají nezadanou chalupu v období do 7 dnů před nástupem na ubytování. Při opakovaném ubytování je sleva 5 % za věrnost. Při ubytování na více než 7 nocí, cena = ceně za 7 nocí + cena za příslušný počet nocí navíc, snížená o 15%. Jednotlivé slevy se nesčítají. Požadovaná reservace ubytování bude podmíněna zálohou ve výši až 2000 Kč. Při zrušení objednávky v období nad 30 dnů ode dne počátku ubytování se záloha vrací snížená o náklady s tím spojené. V období do 30 dnů se vrací jen za předpokladu náhradního obsazení chalupy na komerčním základě.


Kontakt na pronajímatele nebo provozovatele chalupy

Telefon: 723 274 783 | 605 248 942
GPS chalupy: 49.49675N, 18.7262E - otevřít větší mapu

V okolí naleznete:

autobus Šance - rozcestí (1km), Megoňky - SR (300m)
vlak Mosty u Jabl. (4 km)
restaurace Šance (1 km), Mosty - střed (4 km)
koupání Mosty u Jabl. (4 km), Milošová - SR (2 km)
lyžařský vlek Mosty - střed (4 km)
obchod Šance (1 km)
pošta Mosty - střed (4 km)
nákupní centrum Jablunkov (8 km), Čadca - SR (6 km)
bankomat Jablunkov (8 km)
les u chalupy
Možnosti ubytování v okolí: Mosty u Jablunkova | Beskydy | Slezsko |

Přehled vybavení

Obecně:
Možnost ubytování domácího zvířete na chalupě domácí mazlíček povolen
Zákaz kouření na chalupě nekuřácký objekt
Společenská místnost společenská místnost
K dispozici dětská postýlka dětská postýlka k dispozici
chalupa s bezbariérovým řešením bezbariérové ubytování
Pan domácí přítomen majitel v objektu nebo jeho části

Vnitřní vybavení:
Rychlovarná konvice rychlovarná konvice
na chalupě je k dispozici mikrovlnka mikrovlnná trouba
S ledničkou lednička
Vana vana

Venkovní vybavení:
Se zahradním nábyktem zahradní nábytek
Ohniště ohniště
Gril k dispozici gril
Pískoviště u chalupy pískoviště
Houpačka nebo jiné dětské hry u chalupy houpačka nebo jiné dětské hry

Okolí chalupy:
Parkování u chalupy s parkováním
chalupa na samotě chalupa na samotě
Travnatá plocha v okolí chalupy travnatá plocha
Blízký les u lesa

Možnosti zábavy:
Přírodní koupaliště poblíž přírodní koupání
Bazén poblíž chalupy koupaliště nebo bazén
Cyklostezky v okolí cykloturistika

Hodnocení a recenze: Chalupa na Filůvce

1-15.8.2015 - Marie N.
Letošni dovolena se nám vyvedla. Byla jsem s dcerou a 4vnoučty ubytovana na
chalupě na Filůvce, velmí příjemné prostředí a okolni příroda je skvěla na výlety
Majitele
nas přijali hezky. V chalupě bylo čísto a uklizeno.
Byli jsme velice spokojeni. Němcová Marie

Podobné ubytování nebo pronájem v okolí Mostů u Jablunkova

T Hrčava : Krásná : Velké Karlovice : Čeladná : Zubří : Malá Bystřice : Trojanovice : Dolní Bečva : Nižní Lhoty : Prostřední Bečva

Nacházíte se na stránce ubytování Mosty u Jablůnkova - Šance v Beskydech, objekt: Chalupa na Filůvce, chalupa k pronajmutí.

Chaty a chalupy k pronajmutí -::- webmaster e-chalupy.cz
ubytování Mosty u Jablunkova :: ubytování na chatách a chalupách :: ubytování Slezsko :: pronájem chalupy v Beskydech :: penzion Beskydy počítadlo :: chaty a chalupy s bazénem :: dovolená léto v ČR :: chaty a chalupy u vody :: na horách :: ubytování u sjezdovky :: vánoční pobyty :: Silvestr 2020 :: jarní prázdniny 2021 :: rezervační systém ubytování :: ochrana osobních údajů :: REGISTRACE objektu
0
Můj výběr objektů

Do 'Mého výběru' lze přidávat objekty, které Vás zaujmou. Tlačítko 'přidat do výběru', je přístupné pouze na prezentacích objektů. Objekty ve výběru zůstanou i po odchodu z katalogu až do příštího návratu.e-chalupy.cz