Ubytování Mosty u Jablůnkova - ŠanceChalupa na FilůvceUbytování v Mostech u Jablunkova, soukromá chalupa k pronajmutí v Beskydech.Beskydy
Kde jsem: Chaty a chalupy   Katalog 2024   Beskydy   Chalupa Mosty u Jablůnkova - Šance

Chalupa na Filůvce

 - 

Mosty u Jablůnkova - Šance

  objekt č. 0168 210 osob | 2 ložnice
Chalupa k pronajmutí - ubytování Mosty u Jablůnkova - Šance Beskydy
hodnocení ceník kontakty mapa
Chalupa na Filůvce - pronájem Mosty u Jablůnkova - Šance funkční kachlová kamna v kuchyni - chalupa ubytování Mosty u Jablůnkova - Šance detail obývacího pokoje - chalupa k pronájmu Mosty u Jablůnkova - Šance jídelní stůl v kuchyni - chalupa k pronajmutí Mosty u Jablůnkova - Šance
schodiště do patra - chalupa ubytování Mosty u Jablůnkova - Šance detail 1. ložnice - chalupa k pronájmu Mosty u Jablůnkova - Šance detail 2. ložnice - pronájem chalupy Mosty u Jablůnkova - Šance detail koupelny - chalupa k pronajmutí Mosty u Jablůnkova - Šance Chalupa na Filůvce Mosty u Jablůnkova - ubytování Mosty u Jablůnkova - Šance Chalupa na Filůvce Mosty u Jablůnkova - k pronájmu zimní nálada u domu - chalupa k pronajmutí Mosty u Jablůnkova - Šance příjezdová cesta v zimě - pronájem chalupy Mosty u Jablůnkova - Šance
Bezbariérový objekt Domácí mazlíček na chalupě povolen Chalupa nekuřácký objekt Dostupnost internetu - wifi Chalupa blízko sjezdovky

Chalupa se nachází v jižní části Těšínského Slezska u hranic se SR na jižním svahu Velkého Polomu, v 600 m. n. m. v CHKO Beskydy, v osadě Filůvka. Je to zděný rodinný dům standartně vybavený s romantickým retrorustikálním okolím, vhodný pro nenáročné klienty. Chalupa, součást bývalé hospodářské usedlosti, je obklopena lesy a loukami a toto čisté přírodní prostředí je vhodné k relaxaci, úniku a odpočinku od civilizace a různým rekreačním aktivitám. Mimo prázdniny doporučujeme pobyt seniorům, případně i s jejich předškolními vnoučaty. Ubytování je podmíněno evidenci ubytovaných. Ubytování nabízíme ve dvou podlažích. V přízemí je bezbariérový vstup do objektu a vstupní chodba se schodištěm dolů do sklepa a nahoru do I. patra, kde jsou dvě ložnice, každá se 4 lůžky. V přízemí s bezbarierovým vstupem mohou klienti s pohybovým omezením spát na 2 gaučích v obýváku. Na přání hostů jim přísně zabezpečujeme soukromí gratis a to tak, že jim cizí klienty neubytováváme. V přízemí je k dispozici kompletně vybavená kuchyň, samostatná spíž a standartně vybavený obývací pokoj. Kouření v chalupě není dovoleno. Chalupa je těsně u slovenských hranic, takže do slovenského okresního města - Čadce je to jen 6 km, zatím co do našeho, slezského Jablunkova 10 km.

Ubytování na chalupě

Chalupa k pronajmutí poskytuje ubytování pro 210 osob ve 2 ložnicích.

Ložnice, pokoje a další místnosti:
K ubytování slouží 2 ložnice v I. patře každá se 4 lůžky + dětská postýlka pro dítě do 5 let věku. takže základní ubytovací kapacita objektu je pro 8 dospělých osob. V případě potřeby mohou v přízemí v obývacím pokoji na dvou gaučích spát další 2 osoby. Jinak dohodou. Všechna další ubytovací místa nad 8 základních je považováno za přistýlky. Severní ložnice má výhled do lesa a jižní do zahrady.

Sociální zařízení:
Pro potřebu ubytovaných slouží 1 standartně vodovodem vybavená koupelna s teplou a studenou vodou, umývadlem a vanou se vstupem do ní z kuchyně. Ve vstupní chodbě je umístěn standartně vybavený splachovací záchod.

Vytápění:
Chalupa nemá ústřední topení. V topné sezóně klienti přijdou do vytopených místností, ale následné vytápění si zajišťují v jednotlivých místnostech pevnými palivy sami. Palivo - dříví je uloženo pod střechou hospodářských budov respektive u chalupy.

Doprava, parkování:
Při dopravě vlakem je nejbližší železniční stanice v Mostech u Jablunkova a pak autobusem na Šance ke škole a hospodě (+ tenisové kurty) a pak asi 15 minut pěšky až k chalupě. Autem je rovněž dojezd až k chalupě. Od hospody na Šancích je nutno jít nebo jet po žluté turistické značce cyklotrasy (v lese vlevo do zákazu vjezdu a do slepé ulice) asi 2 km úzkou lesní silničkou do zákazu vjezdu a do slepé ulice, opatrně pro její nepřehlednost. V zimě je cesta pluhovaná, přesto však je nutné mít, případně i použít sněhové řetězy. U chalupy může parkovat 5 aut.

Stravování

Stravování pro klienty není zabezpečováno. Hosté si v plně vybavené kuchyni vaří, resp. stravování si zabezpečují sami. Možnost stravování mají i v několika restauracích v centru obce Mosty u Jabl. nebo v 6 km vzdálené Čadci na Slovensku.

Vybavení chalupy

Ubytování poskytujeme celoročně a s ohledem na technické podmínky provozu minimálně pro 2 osoby a to v netopné sezóně (od 1.5.do 30.10.) minimálně na 2 a v topné (od 1.11.do 31.4.) minim. na 3 noci. Jinak dohodou. Hostům, kterým velmi záleží na úspoře nákladů za ubytování dáváme možnost použití jejich vlastních lůžkovin (prostěradel, dek a spacáků), což je zohledněno v nižší ceně za ubytování. Ubytovací prostory přebírají hosté řádně uklízené, v průběhu ubytování je uklízejí sami a předávají rovněž řádně uklízené, jinak úklid bude proveden za úhradu. Kuchyň v přízemí je rovněž standartně vybavená (lednice s mražákem, nádobí, náčiní, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba a pod. )s funkčními kachlovými kamny, plynovým sporákem na vaření a vodovodem i s teplou vodou. Součásti nabídky ubytování je soukromí uvnitř i vně domu, zahrada s venkovním posezením, dětské atrakce a pískoviště pro děti, ohniště, gril. Dříví na ohniště a gril případně od ubytovatele po dohodě za úhradu.

Výlety, atrakce, zábava

, Velkou výhodou chalupy jsou ticho, klid, nádherná čistá příroda a vzduch, romantika, lesy, procházky, nádherné výhledy na hory, možnost houbaření, sběr lesních plodin ve Chráněné krajinné oblasti Beskydy.. Důkazem toho je i vyhlášena přírodní památka Filůvka v této lokalitě. V okolí jsou k disposici ke koupání přírodní nádrže, koupaliště a bazény (Milošová, Mosty, Čadca, Jablunkov, Bystřice, Wisla), lyžařské vleky i s umělým zasněžováním (Mosty, Rača, Severka, Armáda v Dolní a Přelač v Horní Lomné), horské chaty (Tetřev, Severka, Skalka, Studeničné, Gírová, Koniakow, Husárik), běžkařské, turistické a cyklotrasy a nádherné výlety na př. do Mionší - druhého největšího pralesa v ČR, do rázovité, horské, naší nejvýchodnější obce Hrčavy, do kouzelného prostředí pramenů řek Wisly a Olzy v polských Slezských Beskydech (Ustroň, Wisla, Kubalonka, Istebná, Koniaków, Jawořynka) a na Slovensko, na př. do Kysuckého skanzenu na Vychylovce nebo do Vrátné doliny v Malé Fatře. A přímo v obci v Mostech u Jablunkova můžete navštívít nebo zhlédnout řadu i stylových restaurací, např. v hotelu Grůň, skiareál, aquapark, horskou bobovou dráhu, po  - zůstatky středověkých pevností, lidovou architekturu, stále existující folklor, zábavný areál a v něm: lanové centrum, lezecké stěny, bungee trampolíny, horské koloběžky, různé přírodní zvláštností a památky a další.

Možnosti koupání: koupaliště Jablunkov, bazén Bystřice, koupaliště Třinec, bazén Třinec.

Blízká lyžařská střediska: Mosty u Jablunkova, Severka, Horní Lomná - Přelač, Armáda, Písek u Jablunkova - Polanka, Kozubová, Bukovec - Kempaland.

Mosty u Jablunkova - tipy na výlet

Ceník ubytování / pronájmu
kapacita 210 osob - 2 ložnice

Letní sezóna: od 1. května do 31. října
Zimní sezóna: od 1. listopadu do 30. dubna
Minimální délka ubytování 2 noci.

Ceny za noc za osobu

Zimní sezona: od 170 Kč
Letní sezona: od 150 Kč

Cena za víkend za osobu

Zimní sezona: od 340 Kč
Letní sezona: od 300 Kč

Silvestr 2024 - máme ještě volno

Cena neuvedena
pro objekt a až 10 osob, jinak dohodou
cena není za objekt ale dle počtu osobonocí v silvestrovské sazbě

Jarní prázdniny 2025 - obsazenost dle kalendáře

ve standartní ceně dle počtu osobonocí

Velikonoce 2025 - máme ještě volno

ve velikonoční sazbě dle počtu osobonocí
cena není za objekt ale dle počtu osobonocí ve velikonoční sazbě
Aktuální info

Poslední červencové volné termíny se slevou 10%! Kontaktujte nás pro více informací.

Provoz, poplatky, ceny

Provoz celoročně. Možnost ubytování i na víkend. Silvestrovské, vánoční a velikonoční pobyty.
Ceník je stanoven diferencovaně dle počtu platících ubytovaných osob, sezóny a dle způsobu ubytování takto: A/ V zimní sezóně (1.10.až 30.4.) takto: I) při lůžkovinách od ubytovatele: a)pro 2 os. v ložnici nebo obýváku 290 Kč/os. /noc, b) pro 3 až 4 os. v jedné ložnici 260 Kč/os. /noc, c/pro 5 až 8 os. ve dvou ložnicích 230 Kč/os. /noc; II)při lůžkovinách klientů, to znamená, že si je dovezou (spacáky, povlečení i prostěradla) vlastní, pak v členění dle počtu ubytovaných jak výše je cena: a) 230 Kč, b) 200 Kč, c) 170 Kč. B/ V letní sezóně (1.5.až 31.9.) ve stejném členění jak výše je cena při I) tj. lůžkovinách ubytovatele: a) 260 Kč, b) 230 Kč, c) 200 Kč a při II) lůžkovinách klientů: a)200 Kč, b) 170 Kč a za c) 150 Kč/os. /noc. Cena přistýlky - nad 8 ubytovaných bez lůžkovin je 140 Kč a s lůžkovinami 180 Kč/os. /noc. Pro vánoční, silvestrovské a velikonoční období je cena zvýšená o 50 %. Děti do 3 let zdarma, do 6 let za polovinu ceny. Za spotřebu energií (dle elektroměru a aktuální sazby Kč/Kwh) a případné způsobené škody požadujeme úhradu. Navíc je nutno uhradit obecní rekreační poplatek 20 Kč/os. /noc. Ubytování psa nebo kočky za úhradu po dohodě s pronajimatelem. Dříví na oheň a gril případně od ubytovatele po dohodě za úhradu. Konkrétní výši celkových nákladů za pronájem chalupy je nutno dohodnout s pronajimatelem. Jejich úhrada se provádí při nástupu na ubytování a doplatek (za energie a případné škody) při předávání objektu před odjezdem. Formou "last minute", t. j. se slevou 10% ubytováváme ty klienty, kteří si objednají nezadanou chalupu v období do 7 dnů před nástupem na ubytování. Při opakovaném ubytování je sleva 5 % za věrnost. Při ubytování na více než 7 nocí, cena = ceně za 7 nocí + cena za příslušný počet nocí navíc, snížená o 10%. Jednotlivé slevy se nesčítají. Požadovaná reservace ubytování je podmíněna zálohou ve výši až 2000 Kč. Při zrušení objednávky v období nad 30 dnů ode dne počátku ubytování se záloha vrací snížená o náklady s tím spojené. V období do 30 dnů se vrací jen za předpokladu náhradního obsazení chalupy na komerčním základě. Záloha se při ukončení ubytování vrací za předpokladu provedení řádného úklidu a úhradě případných škod.


Kontakt na pronajímatele nebo provozovatele chalupy

Telefon: Zobrazit telefonní číslo
Adresa: Filůvka 239   |   GPS chalupy: 49.49675N, 18.7262E - otevřít větší mapu

V okolí naleznete:

autobus Šance - rozcestí (1km), Megoňky - SR (300m)
vlak Mosty u Jabl. (4 km)
restaurace Šance (1 km), Mosty - střed (4 km)
koupání Mosty u Jabl. (4 km), Milošová - SR (2 km)
lyžařský vlek Mosty - střed (4 km)
obchod Šance (1 km)
pošta Mosty - střed (4 km)
nákupní centrum Jablunkov (10 km), Čadca - SR (6 km)
bankomat Jablunkov (10 km)
les u chalupy, 50 m
Možnosti ubytování v okolí: Mosty u Jablunkova | Beskydy | Slezsko | Kysuce |

Přehled vybavení

Obecně:
Možnost ubytování domácího zvířete na chalupě ubytování se psem
Internetové, wi-fi připojení wifi, internet
Zákaz kouření na chalupě nekuřácký objekt
Společenská místnost společenská místnost
K dispozici dětská postýlka dětská postýlka k dispozici
chalupa s bezbariérovým řešením bezbariérové ubytování
Pan domácí přítomen majitel v objektu nebo jeho části

Vnitřní vybavení:
na chalupě je vnitřní krb krb / krbová kamna
Rychlovarná konvice rychlovarná konvice
na chalupě je k dispozici mikrovlnka mikrovlnná trouba
S ledničkou lednička
Vana vana

Venkovní vybavení:
Se zahradním nábyktem zahradní nábytek
Ohniště ohniště
Gril k dispozici gril
Pískoviště u chalupy pískoviště
Houpačka nebo jiné dětské hry u chalupy houpačka nebo jiné dětské hry

Okolí chalupy:
Parkování u chalupy s parkováním
chalupa na samotě chalupa na samotě
Travnatá plocha v okolí chalupy travnatá plocha
Blízký les u lesa

Možnosti zábavy:
Cyklostezky v okolí cykloturistika

Hodnocení a recenze: Chalupa na Filůvce

Tento objekt zatím nemá žádná zveřejněná hodnocení nebo recenze.

Podobné ubytování nebo pronájem v okolí Mostů u Jablunkova

Hrčava : Krásná : Velké Karlovice : Čeladná : Valašské Klobouky : Zubří : Malá Bystřice : Trojanovice : Dolní Bečva : Nižní Lhoty

Nacházíte se na stránce ubytování Mosty u Jablůnkova - Šance v Beskydech, objekt: Chalupa na Filůvce, chalupa k pronajmutí.

Chaty a chalupy k pronajmutí -::- webmaster e-chalupy.cz
ubytování Mosty u Jablunkova :: ubytování na chatách a chalupách :: ubytování Slezsko :: ubytování Kysuce :: pronájem chalupy v Beskydech :: penzion Beskydy počítadlo :: chaty a chalupy s bazénem :: dovolená léto v ČR :: chaty a chalupy u vody :: na horách :: ubytování u sjezdovky :: vánoční pobyty :: Silvestr 2024 :: chaty a chalupy přímo od majitele :: jarní prázdniny 2025 :: rezervační systém ubytování :: ochrana osobních údajů
0
Můj výběr objektů

Do 'Mého výběru' lze přidávat objekty, které Vás zaujmou. Tlačítko 'přidat do výběru', je přístupné pouze na prezentacích objektů. Objekty ve výběru zůstanou i po odchodu z katalogu až do příštího návratu.

e-chalupy.cz