Ubytování Mosty u Jablůnkova - Šance

Chalupa na Filůvce

Ubytování v Mostech u Jablunkova, soukromá chalupa k pronajmutí v Beskydech.

Ubytování Beskydy

Chalupa na Filůvce
Mosty u Jablůnkova - Šance
210 osob | 2 ložnice
Ubytování v okolí:
Lichnov
ubytování na chalupě k pronajmutí Lichnov
9 osob
Horní Bečva
ubytování na chalupě k pronajmutí Horní Bečva
1 až 13 osob
Dolní Bečva
ubytování na chalupě k pronajmutí Dolní Bečva
1 až 8 osob
Navigace: Chaty a chalupy   Katalog 2019 / 2020   Beskydy   chalupa Mosty u Jablůnkova - Šance

Chalupa na Filůvce

 - 

Mosty u Jablůnkova - Šance

  objekt č. 0168 210 osob | 2 ložnice
Chalupa ubytování Mosty u Jablůnkova - Šance Beskydy
Mosty u Jablůnkova - Šance - chalupa k pronajmutí - 1 Mosty u Jablůnkova - Šance - chalupa k pronajmutí - 2 Mosty u Jablůnkova - Šance - chalupa k pronajmutí - 3 Mosty u Jablůnkova - Šance - chalupa k pronajmutí - 4
Mosty u Jablůnkova - Šance - chalupa k pronajmutí - 5 Mosty u Jablůnkova - Šance - chalupa k pronajmutí - 6 Mosty u Jablůnkova - Šance - chalupa k pronajmutí - 7 Mosty u Jablůnkova - Šance - chalupa k pronajmutí - 8
1 hodnoceníkontakty ceník
Bazén u chalupy Domácí mazlíček na chalupě povolen Chalupa nekuřácký objekt

Chalupa se nachází v jižní části Těšínského Slezska u hranic se SR na jižním svahu Velkého Polomu, v 600 m. n. m. v CHKO Beskydy, v osadě Filůvka. Je to zděný rodinný dům standartně vybavený, vhodný pro nenáročné a romantické klienty. Chalupa, součást bývalé hospodářské usedlosti, je obklopena lesy a loukami a toto čisté přírodní prostředí je vhodné k relaxaci, úniku a odpočinku od civilizace a různým rekreačním aktivitám. Mimo prázdniny doporučujeme pobyt seniorům, případně i s jejich předškolními vnoučaty. Ubytování je podmíněno evidenci ubytovaných. Ubytování nabízíme ve dvou podlažích. V přízemí je bezbariérový vstup do objektu a vstupní chodba se schodištěm dolů do sklepa a nahoru do I. patra, kde jsou dvě ložnice, každá se 4 lůžky. V přízemí s bezbarierovým vstupem mohou klienti s pohybovým omezením spát na 2 gaučích v obýváku. Na přání hostů jim přísně zabezpečujeme soukromí gratis a to tak, že v případě obsazení jen jedné ložnice, druhá zůstává neobsazená. V přízemí je k dispozici kompletně vybavená kuchyň, samostatná spíž a standartně vybavený obývací pokoj. Kouření v chalupě není dovoleno. Chalupa je těsně u slovenských hranic, takže do slovenského okresního města - Čadce je to jen 6 km, zatím co do našeho, slezského Jablunkova 8 km.

Ubytování na chalupě

Chalupa k pronajmutí poskytuje ubytování pro 210 osob ve 2 ložnicích.

Ložnice a pokoje: K ubytování slouží 2 ložnice v I. patře každá se 4 lůžky + dětská postýlka pro dítě do 5 let věku. takže základní ubytovací kapacita objektu je pro 8 dospělých osob. V případě potřeby mohou v přízemí v obývacím pokoji na dvou gaučích spát další 2 osoby. V případě potřeby další, max. však jen 4 osoby mohou spát na matracích na podlaze. Všechna další ubytovací místa nad 8 základních je považováno za přistýlky. Severní ložnice má výhled do lesa a jižní do zahrady.

Sociální zařízení: Pro potřebu ubytovaných slouží 1 standartně vodovodem vybavená koupelna s teplou a studenou vodou, umývadlem a vanou se vstupem do ní z kuchyně. Ve vstupní chodbě je umístěn standartně vybavený splachovací záchod. Při velkém počtu ubytovaných je rovněž možno využívat venkovní suchý záchod - klasickou kadibudku.

Vytápění: Chalupa nemá ústřední topení. V topné sezóně klienti přijdou do vytopených místností, ale následné vytápění si zajišťují pevnými palivy sami. Palivo - dříví je uloženo pod střechou hospodářských budov a uhlí je uskladněno ve sklepě chalupy.

Doprava, parkování: Při dopravě vlakem je nejbližší železniční stanice v Mostech u Jablunkova a pak autobusem na Šance ke škole a hospodě a pak asi 15 minut pěšky až k chalupě. Autem je rovněž dojezd až k chalupě. Od hospody na Šancích je nutno jít nebo jet(ne dle GPS, povede Vás oklikou, přes Slovensko a takřka nesjízdnou cestou)do zákazu vjezdu, po žluté turist. značce asi 2 km úzkou lesní silničkou, opatrně pro její nepřehlednost. V zimě je cesta pluhovaná, přesto však je nutné mít, případně i použít sněhové řetězy. U chalupy může parkovat 5 aut.

Stravování

Stravování pro klienty není zabezpečováno. Hosté si v plně vybavené kuchyni vaří, resp. stravování si zabezpečují sami. Možnost stravování mají i v několika restauracích v centru obce Mosty u Jabl. nebo v 6 km vzdálené Čadci na Slovensku.

Vybavení chalupy

Ubytování poskytujeme celoročně a s ohledem na technické podmínky provozu mini - málně pro 4 os. a to v netopné sezóně (od 1.6.do 31.9.) minimálně na 2 a v topné (od 1.10.do 31.5.) minim. na 3 noci. Jinak dohodou. Hostům, kterým velmi záleží na úspoře nákladů za ubytování dáváme možnost použítí jejich vlastních lůžkovin (prostěradel, dek a spacáků), což je zohledněno v nížší ceně za ubytování. Ubytovací prostory přebírají hosté řádně uklízené, v průběhu ubytování je uklízejí sami a předávají rovněž řádně uklízené, jinak úklid bude proveden za úhradu. Kuchyň v přízemí je rovněž standartně vybavená (lednice s mražákem, nádobí, náčiní, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba a pod. )s funkčními kachlovými kamny, plynovým sporákem na vaření a vodovodem i s teplou vodou. Součásti nabídky ubytování je soukromí uvnitř i vně domu, zahrada s venkovním posezením, dětské atrakce a pískoviště pro děti, ohniště, grill. Pro zájemce finanční poradenství zdarma.

Výlety, atrakce, zábava

, Velkou výhodou chalupy jsou ticho, klid, nádherná čistá příroda a vzduch, romantika, lesy, procházky, nádherné výhledy na hory, možnost houbaření, sběr lesních plodin. V okolí jsou k disposici ke koupání přírodní nádrže, koupaliště a bazény (Milošová, Mosty, Čadca, Jablunkov, Bystřice, Wisla), lyžařské vleky i s umělým zasněžováním (Mosty, Rača, Severka, Armáda v Dolní a Přelač v Horní Lomné), horské chaty (Tetřev, Severka, Skalka, Studeničné, Gírová, Koniakow, Husárik), turistické a cyklotrasy a nádherné výlety na př. do Mionší - druhého největšího pralesa v ČR, do rázovité, horské, naší nejvýchodnější obce Hrčavy, do kouzelného prostředí pramenů řek Wisly a Olzy v polských Slezských Beskydech (Ustroň, Wisla, Kubalonka, Istebná, Koniaków, Jawořynka) a na Slovensko, na př. do Kysuckého skanzenu na Vychylovce nebo do Vrátné doliny v Malé Fatře. A přímo v obci v Mostech u Jablunkova můžete navštívít nebo zhlédnout řadu i stylových restaurací, např. v hotelu Grůň, skiareál, aquapark, horskou bobovou dráhu, po  - zůstatky středověkých pevností, lidovou architekturu, stále existující folklor, zábavný areál a v něm: lanové centrum, lezecké stěny, bungee trampolíny, horské koloběžky, různé přírodní zvláštností a památky a další.

Možnosti koupání: přehrada Morávka, koupaliště Jablunkov, bazén Bystřice, koupaliště Třinec, bazén Třinec.

Blízká lyžařská střediska: Severka, Mosty u Jablunkova, Horní Lomná - Přelač, Armáda, Písek u Jablunkova - Polanka, Bukovec - Kempaland.

Ceník ubytování / pronájmu
kapacita 210 osob - 2 ložnice

Minimální délka ubytování 2 noci.

Ceny za týden za celou chalupu

Zimní sezona: od 3740,- Kč
Letní sezona: od 2530,- Kč

Cena za víkend za celou chalupu

Zimní sezona: od 2800,- Kč
Letní sezona: od 1130,- Kč

Silvestr - máme ještě volno

Cena neuvedena
pro objekt a až 10 osob

Provoz, poplatky, ceny

Provoz celoročně. Možnost ubytování i na víkend. Silvestrovské pobyty. Vánoční pobyty.
Ceník je stanoven diferencovaně dle počtu platících ubytovaných osob, sezóny a dle způsobu ubytování takto: A/ V zimní sezóně(1.10.až 30.4.) I)při lůžkovinách od ubytovatele: a)pro 2 os. v ložnici nebo obýváku 250 Kč/os. /noc, b) pro 3 až 4 os. v jedné ložnici 220 Kč/os. /noc, c/pro 5 až 8 os. ve dvou ložnicích 190 Kč/os. /noc; II)při lůžkovinách klientů, to znamená, že si je dovezou (spacáky, povlečení i prostěradla) vlastní, pak v členění dle počtu ubytovaných jak výše je cena:
a) 210 Kč, b) 180 Kč, c) 150 Kč. B/ V letní sezóně (1.5.až 31.9) ve stejném členění jak výše je cena při I) tj. lůžkovinách ubytovatele: a) 220 Kč, b) 190 Kč, c) 160 Kč a při II) lůžkovinách klientů: a)180 Kč, b) 150Kč a za c) 130 Kč/os. /noc. Cena přistýlky - nad 8 ubytovaných bez lůžkovin je 120 Kč a s lůžkovinami 160 Kč/os. /noc. Pro vánoční, silvestrovské a velikonoční období je cena zvýšená o 50 %. Děti do 3 let zdarma. Za spotřebu el. proudu (dle elektroměru a aktuální sazby Kč/Kwh) a případné způsobené škody požadujeme úhradu. Navíc je nutno uhradit obecní rekreační poplatek 5 Kč/os. /noc. Ubytování psa nebo kočky za úhradu po dohodě s pronajimatelem. Konkrétní výši celkových nákladů za pronájem chalupy je nutno dohodnout s pronajimatelem. Jejich úhrada se provádí při nástupu na ubytování a doplatek (za elektřinu a případné škody) při předávání objektu před odjezdem. Formou "last minute", t. j. se slevou 10% ubytováváme ty klienty, kteří si objednají nezadanou chalupu v období do 7 dnů před nástupem na ubytování. Při opakovaném ubytování je sleva 5 % za věrnost. Jednotlivé slevy se nesčítají. Požadovaná reservace ubytování bude podmíněna zálohou ve výši až 2000 Kč. Při zrušení objednávky v období nad 30 dnů ode dne počátku ubytování se záloha vrací snížená o náklady s tím spojené. V období do 30 dnů se vrací jen za předpokladu náhradního obsazení chalupy na komerčním základě.


Kontakt na pronajímatele nebo provozovatele chalupy

Telefon: 558 641 389 | 723 274 783
GPS chalupy: 49.49675N, 18.7262E - otevřít větší mapu

V okolí naleznete:

autobus Šance - rozcestí (1km), Megoňky - SR (300m)
vlak Mosty u Jabl. (4 km)
restaurace Šance (1 km), Mosty - střed (4 km)
koupání Mosty u Jabl. (4 km), Milošová - SR (2 km)
lyžařský vlek Mosty - střed (4 km)
obchod Šance (1 km)
pošta Mosty - střed (4 km)
nákupní centrum Jablunkov (8 km), Čadca - SR (6 km)
bankomat Jablunkov (8 km)
les u chalupy
Možnosti ubytování v okolí: Mosty u Jablunkova | Beskydy | Slezsko |

Přehled vybavení

Obecně:
Možnost ubytování domácího zvířete na chalupě domácí mazlíček povolen
Zákaz kouření na chalupě nekuřácký objekt
Společenská místnost společenská místnost
K dispozici dětská postýlka dětská postýlka k dispozici
chalupa s bezbariérovým řešením bezbariérové ubytování

Vnitřní vybavení:
Rychlovarná konvice rychlovarná konvice
na chalupě je k dispozici mikrovlnka mikrovlnná trouba
S ledničkou lednička
Vana vana

Venkovní vybavení:
Se zahradním nábyktem zahradní nábytek
Ohniště ohniště
Gril k dispozici gril
Pískoviště u chalupy pískoviště
Houpačka nebo jiné dětské hry u chalupy houpačka nebo jiné dětské hry

Okolí chalupy:
Parkování u chalupy s parkováním
chalupa na samotě chalupa na samotě
Travnatá plocha v okolí chalupy travnatá plocha
Blízký les u lesa

Možnosti zábavy:
Přírodní koupaliště poblíž přírodní koupání
Bazén poblíž chalupy koupaliště nebo bazén
Cyklostezky v okolí cykloturistika

Hodnocení a recenze: Chalupa na Filůvce

1-15.8.2015 - Marie N.
Letošni dovolena se nám vyvedla. Byla jsem s dcerou a 4vnoučty ubytovana na
chalupě na Filůvce, velmí příjemné prostředí a okolni příroda je skvěla na výlety
Majitele
nas přijali hezky. V chalupě bylo čísto a uklizeno.
Byli jsme velice spokojeni. Němcová Marie

Podobné ubytování nebo pronájem v okolí Mostů u Jablunkova

T Hrčava : Krásná : Velké Karlovice : Čeladná : Zubří : Trojanovice : Dolní Bečva : Nižní Lhoty : Prostřední Bečva : Vranča

Nacházíte se na stránce ubytování Mosty u Jablůnkova - Šance v Beskydech, objekt: Chalupa na Filůvce, chalupa k pronajmutí.

Chaty a chalupy k pronajmutí -::- webmaster e-chalupy.cz
ubytování Mosty u Jablunkova :: ubytování na chatách a chalupách :: ubytování Slezsko :: pronájem chalupy v Beskydech :: penzion Beskydy počítadlo :: chaty a chalupy s bazénem :: dovolená léto v ČR :: chaty a chalupy u vody :: ubytování u sjezdovky :: vánoční pobyty :: Silvestr 2019 :: jarní prázdniny 2020 :: rezervační systém ubytování :: ochrana osobních údajů :: REGISTRACE objektu
0
Můj výběr objektů

Do 'Mého výběru' lze přidávat objekty, které Vás zaujmou. Tlačítko 'přidat do výběru', je přístupné pouze na prezentacích objektů. Objekty ve výběru zůstanou i po odchodu z katalogu až do příštího návratu.e-chalupy.cz