
Krušnohorský poutník se nachází v centru Kovářské. Obchod, cukrárnu a restaurace máte hned za rohem. Objekt nabízí krásný výhled na louky a les. Z Poutníka lze podniknout krátké i delší výlety na jedinečná místa Krušných hor: Königsmühle, Velký Špičák, Mědník, Meluzína, Bärenstein, Klínovec. Od května 2021 do dubna 2025 probíhala rekonstrukce bývalé rybičkárny Antona Kally a historii této výroby a další krušnohorská témata si můžete prohlédnout na výstavě na fasádě Poutníka. V roce 2024 jsme postavili na zahradě i zcela novou útulnu nejen pro stezkaře. I nadále celý objekt i jeho okolí vylepšujeme. Základní cena pro jednotlivce je 600 Kč na osobu. Základní cena pro blokaci celého objektu na jednu noc je 7500Kč. Minimální délka pobytu jsou dvě noci. V šesti pokojích se vyspí až 20 lidí. V podkroví se vyspí dalších 15 lidí na postelích a matracích. Ubytování je možné i v ateliéru pro dalších 5 lidí v případě velkých skupin. Cena platí pouze do počtu max. 20 lidí. Každá další osoba je zpoplatněna cenou 300Kč na osobu. Pro více informací navštivte web: www.krusnohorskypoutnik.cz. Ubytování v Poutníkovi je splněným snem pro pobyt rodin s dětmi a to nejen kvůli velkorysému vnitřnímu prostoru 460 metrů čtverečních, který je vám celý k dispozici, ale také díky možnosti zabavit děti v ateliéru, kde si mohou hrát s rekvizitami, oblékat se do kostýmů, malovat si a natáčet videa. Pokud jste se rozhodli pro Krušné hory a ubytování v Krušnohorském Poutníkovi, věříme, že budete zcela spokojeni. Váš pobyt přispěje k celkové opravě této pamětihodné budovy. Od září 2024 funguje na zahradě Krušnohorského Poutníka útulna a pergola. Je určena na přespání pro stezkaře, poutníky. Lze si ji pronajmout i na víkend. Ideální řešení pro rodinky, které chtějí trávit co nejvíce času v přírodě a venku. V útulně lze topit dřevem. V mezipatře útulny přespí až šest lidí. V objektu je také k dispozici teplá sprcha, umyvadlo a mobilní toaleta, která je každý týden vyvážena. V pergole lze pohodlně posedět. Využít pro stany můžete samozřejmě i samotnou zahradu. V pergole organizujeme také různé malířské workshopy, divadelní či filmová představení.
Krušnohorský Poutník v Kovářské nabízí ubytování pro 15 až 36 osob v 6 pokojích a jednom samostatném objektu.
Dvoulůžkový pokoj se stolem a židlemi.
Malý pokoj s palandou
Rodinný pokoj s pěti lůžky, stolem a židlemi.
Malý pokoj pro jednoho člověka se stolečkem a křeslem.
Rodinný pokoj s manželskou postelí a rozkládacím gaučem, stolečkem a židlemi s krásným výhledem.
Pokoj pro přátele s gaučem, stolečkem a židlemi s krásným výhledem
Prostorné podkroví pro až 12 lidí. Útulné se střešními okny.
Útulna na zahradě s obývacím prostorem s kamny na dřevo, ložnicí v mezipatře, sprchou s teplou vodou a venkovní mobilní toaletou.
Wi - Fi zdarma bez omezení dat – down 970 Mbps, up 970 Mbps.
Pokoj č. 1: 2 lůžko, pokoj č. 2: 2 lůžko (palanda), pokoj č. 3: 5 lůžko, pokoj č. 4: 1 lůžko, pokoj č. 5: až pětilůžko, pokoj č. 6: až pětilůžko.
Podkroví: až 12 lidí - a tam většinou děti chtějí spát.
Útulna: až šest lidí na karimatkách. Kamna na dřevo, stůl, židle, sprcha, toaleta.
Sociální zařízení:
7x toaleta, 5x sprcha. Sprchový kout, umyvadlo, zrcadlo, věšáky.
Vytápění:
Podlahové vytápění pomocí tepelného čerpadla v přízemí. v 1.patře radiátory.
Doprava, parkování:
Parkování přímo u objektu, na parkovacích místech naproti kostelu. Na zahradě.
Obchod s potravinami - 50m. Cukrárna - 40m. 3x restaurace do 500m. V samotném Poutníkovi si můžete připravit jakékoliv pokrmy ve dvou kuchyních.
2x kuchyně, 1x bar, ateliér pro malé i velké, chytrá televize, knihovna. Zahrada s posezením, pergolou. Ohniště.
Filmování v ateliéru, kostýmy, rekvizity, botičky s podpatkem. Knihovna se sudetskou a krušnohorskou tématikou. Hračky. Muzeum letecké bitvy nad Krušnohořím, zaniklá osada Königsmühle. Vrcholy Velký Špičák a Meluzína. Sportareál Klínovec, koupaliště Sehma a Perštejn. Aquapark Marienberg.
Možnosti koupání: aquapark Klášterec nad Ohří, Koupaliště Perštejn, aquapark Jáchymov, Černé jezírko, Velký rybník Hroznětín.
Blízká lyžařská střediska: KLÍNOVEC, Loučná pod Klínovcem, Alšovka - Měděnec, Neklid - Boží Dar, Hranice - Boží Dar, Novako - Boží Dar.
Turistické cíle v okolí: Vodní nádrž Přísečnice, Klínovec.
Letní sezóna: od dubna do řijína
Zimní sezóna: od listopadu do března
Minimální délka ubytování 2 noci.
Ceny za noc za osobu |
Zimní sezona: od 400 Kč |
Letní sezona: od 400 Kč |
Silvestr 2025 - máme ještě volno |
15000 Kč |
Cena za celý objekt |
Kauce vratná 10 000 Kč zaplacená dopředu. Maximální počet 20 lidí. Cena za jednu noc. |
Celý pokoj pro sebe + celé zázemí Poutníka 1300 Kč os/den.
Přespání na posteli v pokoji + celé zázemí Poutníka 600 Kč os/den.
Přenocování v podkroví na matracích a karimatkách + celé zázemí Poutníka 400 Kč os/den.
Přenocování ve stanu na zahradě s mobilní toaletou + celé zázemí pergoly s teplou sprchou a posezením 250 Kč os/den.
Ceny za týden za celou chalupu:
Zimní sezona: 68000 Kč
Letní sezona: 50000 Kč
Mimo sezonu: 50000 Kč
Cena za víkend za celou chalupu:
Zimní sezona: 20000 Kč
Letní sezona: 15000 Kč
Mimo sezonu: 15000 Kč
Pokud se chcete ubytovat v Krušnohorském Poutníkovi a být tam sami, užít si všechny možnosti objektu, tak platí tyto ceny.
Objekt je v provozu celoročně. V objektu se důsledně přezouvá. Domácí mazlíčci jsou povoleni. Cena za psa je 100Kč za den. Kouření zcela zakázáno. Součástí Poutníka je i zahrada s ohništěm, útulna, pergola a venkovní toaleta. Součástí objektu je i filmový greenscreen ateliér, kde si návštěvníci mohou zablbnout s kostýmy, rekvizitami a natočit si scénku na zeleném pozadí. V 1. patře se nachází druhá kuchyně a barové posezení. V podkroví je veliká místnost pro 14 lidí při společném spaní - ideální pro děti. Poplatek za úklid ve výši 800 Kč za pobyt. Záloha za blokaci celého objektu ve výši 50 % nejpozději 2 měsíce před příjezdem. Storno poplatek bez poplatku do 2 měsíců od zahájení pobytu. Později již není možné pobyt zrušit, max. jej přebookovat. Při počtu ubytovaných nad 20 lidí, se platí 300Kč za osobu navíc. Stravování pouze samoobslužné. Snídaně neděláme. Vytápění pomocí tepelného čerpadla - vzduch, voda. Pokud není kalendář plně obsazen, můžete mě kontaktovat a domluvit se na přesném počtu osob a možnostech ubytování pro Vás.
Pokud máte dotaz k ubytování a v kalendáři vidíte ještě nějaké volné místo k pobytu, neváhejte mě kontaktovat na uvedeném mailu či telefonicky. Místo se vždy najde. Domluvíme se. |
Telefon: Zobrazit telefonní číslo |
www.krusnohorskypoutnik.cz |
autobus | Kovářská obecný úřad - 190m |
vlak | Nádraží Kovářská - 2km |
restaurace | Restaurace Avionika,Marzebila a Horská bašta - 280m |
koupání |
Koupaliště Sehma (v Německu),Koupaliště Perštejn |
lyžařský vlek | Skiareal KLÍNOVEC a Alšovka - 13km |
obchod | Potraviny a domácí potřeby |
pošta | Pošta Kovářská - 150m |
nákupní centrum | Billa Vejprty, Globus Chomutov a Tesco Klášterec - cca 8km |
bankomat | Vejprty,Boží dar a Klášterec - cca 8km |
les | okolo - 400m |
Obecně: ubytování se psem
wifi, internet
nekuřácký objekt
společenská místnost
Vnitřní vybavení: televize
rychlovarná konvice
mikrovlnná trouba
lednička
myčka nádobí
pračka
sprchový kout
Venkovní vybavení: zahradní nábytek
ohniště
gril
Okolí chalupy: s parkováním
se zahradou
travnatá plocha
Možnosti zábavy: cykloturistika
běžkařšké trasy
rybaření
Tento objekt zatím nebyl hodnocen.
Nacházíte se na stránce ubytování Kovářská v Krušných horách, objekt: Krušnohorský Poutník, chalupa k pronájmu.
Chaty a chalupy k pronajmutí -::- webmaster e-chalupy.czDo 'Mého výběru' lze přidávat objekty, které Vás zaujmou. Tlačítko 'přidat do výběru', je přístupné pouze na prezentacích objektů. Objekty ve výběru zůstanou i po odchodu z katalogu až do příštího návratu.