Ubytování Horní LochovRoubená chalupa Pod skalamiUbytování v Horním Lochově, soukromá roubenka k pronajmutí v Českém ráji.Ubytování Český ráj
Kde jsem: Chaty a chalupy   Katalog 2021 / 2022   Český ráj   Roubenka Horní Lochov

Roubená chalupa Pod skalami

 - 

Horní Lochov

  objekt č. 0088 18 osob | 2 ložnice
Roubenka k pronajmutí - ubytování Horní Lochov Český ráj
hodnocení ceník kontakty mapa
Chalupa Pod skalami Horní Lochov - pronájem květen na chalupě Pod skalami v Horním Lochově - ubytování Horní Lochov dvůr u chalupy - k pronájmu Horní Lochov Chalupa Pod skalami Horní Lochov - na podzim - k pronajmutí
léto na chalupě - ubytování Horní Lochov terasa - roubenka k pronájmu Horní Lochov dětské hřiště - pronájem roubenky Horní Lochov stůl na ping-pong - roubenka k pronajmutí Horní Lochov na dvoře - roubenka ubytování Horní Lochov jaro na chalupě - k pronájmu Horní Lochov příjezdová cesta - roubenka k pronajmutí Horní Lochov letecký snímek z r.2005 - pronájem roubenky Horní Lochov altán s krbem-grilem - Horní Lochov stání pro 2 auta - Horní Lochov hlavní obývací místnost - roubenka k pronájmu Horní Lochov krb v obývací místnosti - Horní Lochov TV kout v obýv.místnosti - Horní Lochov 1.ložnice - pronájem roubenky Horní Lochov 2.ložnice - Horní Lochov 2.ložnice - roubenka k pronajmutí Horní Lochov vstupní chodba-síň - Horní Lochov vstup do soc.zařízení - roubenka k pronájmu Horní Lochov sprcha 2x - Horní Lochov kuchyňka dole - Horní Lochov v kuchyňce nahoře - pronájem roubenky Horní Lochov Roubená chalupa Pod skalami - roubenka - 26 Horní Lochov Roubená chalupa Pod skalami - roubenka - 27 Horní Lochov Roubená chalupa Pod skalami - roubenka k pronájmu - 28 Horní Lochov Roubená chalupa Pod skalami - roubenka - 29 Horní Lochov Prachovské skály - let balonem - roubenka k pronajmutí Horní Lochov
Bez domácích mazlíčků Roubenka nekuřácký objekt

ROUBENKA V ČESKÉM RÁJI, V PRACHOVSKÝCH SKALÁCH, která nabízí:

- ubytování (duben až říjen) až pro 12 osob včetně dětí

- soukromí (nejedná se o penzion, nikdo další zde nebydlí)

- mnoho prostoru uvnitř i okolo (hodně napoví letecký snímek na 2.obr. a GPS)

- atmosféra dřeva a kamene, násobená historií a okolní přírodou

Chalupa je zrekonstruovaný roubený objekt, bývalá hospodářská usedlost ( s historií až do roku 1756) a nachází se 400 metrů od Prachovských skal (asi 10 minut pěšky od chalupy), v neprůjezdné vesničce Horní Lochov, na polosamotě - bez přímých sousedů, 3 km od města Jičína a pěšky asi 30 minut od Jinolických rybníků.

www.prachovskeskaly.com - nejznámější a nejnavštěvovanější skalní město Českého ráje a přírodní rezervace. V současné době v důsledku nucené těžby dřeva (polomy, kůrovec) se obnažily skály tak, jako zhruba před 100 lety. Nyní je tedy jedinečná příležitost využít nádherné pohledy na skalní masívy a výhledy do okolí než zase tyto zacloní nové porosty!

Kromě Prachovských skal je v okolí množství dalších pozoruhodných zajímavostí, skalních útvarů, hradů, zámků a zřícenin, zejména proto je chalupa vhodná zejména jako zázemí pro (cyklo)turistiku po Českém ráji a pro poznávání historie.

Ač je chalupa velká, tak ale není určena pro pořádání oslav, svateb, táborů apod., jak se mnozí ptáte.

Ubytování v roubence

Roubenka k pronajmutí poskytuje ubytování pro 18 osob ve 2 ložnicích.

Ložnice a pokoje:
Vstup do podkroví je z obývací místnosti(48m2) po klasickém dřevěném schodišti do předsíňky a do 2 oddělených velkých ložnic (36 a 38 m2). V každé ložnici jsou 4 lůžka a pro další 1 - 4 osoby 2 rozkládací gauče, nebo také pro malé děti až 3 dětské postýlky (z toho 1 cestovní). V každé ložnici 2 skříně, stůl + 4 židle a různé stylové doplňky. V podkroví je další kuchyňka - zde se nevaří (je tu kuch. linka, mikrovlnka, varná konvice a bílé nádobí, zavedena rovněž teplá a studená voda).

Sociální zařízení:
V přízemí se nachází sociální zařízení (2 samostatné koupelny se sprchami, 2 samostatné WC, 3 umyvadla a pračka). Teplá voda (v ceně a je trvale k dispozici) - automaticky dohřívána v plynovém bojleru na požadovanou teplotu. Teplá a studená voda je jak v sociálním zařízení, tak i v kuchyňce a obývací místnosti. V podkroví další WC a umyvadlo s teplou a studenou vodou. Na požádání předem dětská vanička, nočníky, jídelní stolička, fén, dětský stolek + 2 židličky, v létě bazének pro nejmenší.

Vytápění:
Ve všech místnostech i v sociálním zařízení jsou el. topidla. V obývací místnosti v přízemí je navíc krb s teplovzdušnými rozvody do části podkroví. Dřevo na topení v krbu - špalky 4 Kč/kg a k tomu zdarma drobné dřevo na zátop.

Doprava, parkování:
Dostupnost autem až k objektu, kde je kryté stání pro 2 auta a na velkém uzamykatelném dvoře možnost parkování případně i pro další 2 - 3 auta.

Stravování

Vlastní stravování s možností přípravy jídla v kuchyňce (viz vybavení). Nejbližší restaurace je cca 400 m od chalupy - hotel Pod Šikmou věží. Nebo doporučíme další restaurace v blízkém okolí. Nákup potravin - nejblíže v 3 km vzdáleném Jičíně.

Vybavení roubenky

V přízemí je prostorná vstupní chodba - síň, kde jsou odkládací a úložné prostory, lavice, stolek a židle. Dále hlavní velká obývací místnost (48m2) s krbem, koutem se sedací soupravou, TV a videem s videokazetami o Českém ráji a Prachovských skalách, šachový stolek, stolní fotbálek. Stylově zařízeno. V přízemí standardně vybavená menší kuchyňka (plynový sporák s el. troubou, mikrovlnka, varná konvice, jídelní nádobí, nádobí na vaření a další kuchyňské potřeby), lednička s mrazničkou. K dispozici je také prostorná spíž s regály pro uložení potravin.

Velký oplocený dvůr. Na dvoře vedle chalupy terasa se zahradním nábytkem, pod lípou altán se stoly, lavicemi a venkovním krbem - grilem. Stůl na stolní tenis s vybavením.

Velká zahrada kolem chalupy s ovocnými stromy je ohraničena živými ploty. Zahradě a dvoru dominují 2 velké lípy. Na zahradě ohniště.

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ: skluzavka, 2 dětské houpačky, pískoviště s vybavením, dřevěný domeček 2x2 m, hrací sestava (tabule na kreslení, prohazovadlo, terč na šipky a koš na míčky), závěsné lano na šplh, 2 branky a míče na malý fotbálek, badminton a líný tenis.

Uzamykatelná úložna kol.

Výlety, atrakce, zábava

V nejbližším okolí: Prachovské skály (asi 10 minut pěšky přímo od chalupy), Rumcajsova jeskyně, autem asi 5 minut JIČÍN - historické Valdštejnovo město a město pohádky. Každé září nejen dětmi oblíbený festival Jičín - město pohádky www.pohadka.cz. V Jičíně mimo jiné nové moderní koupaliště a krytý bazén. www.jicin.org Letovisko Jinolické rybníky (30 minut pěšky od chalupy nebo autem asi 5 minut).

V okruhu do 20 km: např. hrad Kost, hrad Trosky, zámek Humprecht, zámek Staré Hrady, zámek Dětenice se středověkou krčmou, vrch Tábor s rozhlednou, zříceniny hradů Bradlec a Kumburk, přírodní zajímavosti a lidová architektura (např. vesnička Vesec u Sobotky).

Mnoho turistických a cykloturistických tras po Českém ráji, jako např. naučná stezka "Bitva u Jičína 29.6.1866" - 22 pamětních míst.

Při nástupu na pobyt obdrží hosté nabídku zajímavostí v okolí, tipy na výlety a informace podle zaměření, zájmů a potřeb.

Možnosti koupání: Jinolické rybníky, koupaliště Ostružno - Sklář, koupaliště Jičín - Kníže, Aqua Centrum Jičín, Rybník Nebákov, Dvorecký rybník, koupaliště Lomnice nad Popelkou, koupaliště Sobotka, rybník Věžák, koupaliště Libáň, rybník Hlíza, Roudenský rybník, rybník Lužany - Marešák, vodní nádrž Jahodnice, rybník Bažantník.

Horní Lochov - tipy na výlet

Ceník ubytování / pronájmu
kapacita 18 osob - 2 ložnice

Ceny za týden za roubenku

Letní sezona: od 15000 Kč
Mimo sezonu: od 14000 Kč

Cena za víkend za roubenku

Letní sezona: od 9000 Kč
Mimo sezonu: od 7200 Kč

Silvestr

NEPRONAJÍMÁME
volné objekty na Silvestra

Velikonoce - máme ještě volno

10000 Kč
pro 8 osob/4 noci
Prožijte velikonoční svátky na roubence, uprostřed jarní přírody, asi 10 min. chůze od Prachovských skal.
Aktuální info

Roubenka uprostřed přírody, pěšky od chalupy asi 10 minut do skal a lesa (400 m), 3 km Jičín (duben-říjen).

Provoz, poplatky, ceny

PRONÁJEM CHALUPY: duben - říjen max. 12 osob včetně dětí

V CENĚ: spotřeba plynu na ohřev vody (trvale dohřívána v plynovém bojleru) a na vaření na plynovém sporáku, spotřeba vody,lůžkoviny , povlečení a prostěradla (i pro dětské postýlky).
Parkování vozidel v krytém stání pro 2 auta a další 2 - 3 na uzavřeném dvoře. Úschova kol.
Používání venkovního krbu - grilu v krytém altánu. Na konci pobytu vše předáváte v pořádku, věci na původním místě, zametené, uklizené, včetně umytého a uklizeného nádobí a sporáku.
Nevysáváte ani nemyjete podlahy!

C E N Í K:
JARO a PODZIM:
duben, květen a říjen: do 8 osob 14 tis. Kč/libovolný týden

LÉTO:
- červen a září: do 8 osob 15 tis. Kč/libovolný týden, pro více osob cenu sdělíme e-mailem
- letní prázdniny - do 8 osob 20 tis.Kč/týden neděle-neděle, ideální pro 2 spřátelené rodiny nebo 1 větší rodinu či skupinu = 2 samostatné obývací ložnice

VÍKENDY (mimo letní prázdniny):
víkendy, prodloužené víkendy - hosté si mohou sami zvolit dobu příjezdu i odjezdu, až na celé 3 dny (PÁ - NE nebo SO - PO), stejná cena na 3 noci. Cenu sdělíme na dotaz e - mailem podle počtu osob a nocí či dní.


DALŠÍ INFORMACE:
Rezervační záloha zhruba ve výši 30%.

Vratná kauce 2.000 Kč při nástupu.

PLATBY jsou možné i na fakturu zaměstnavatele!!

Není povolen pes ani jiné zvíře.

Více informací, fotografií a ceny (duben - říjen) na našich stránkách www.roubenachalupa.wbs.cz nebo zašleme na dotaz e - mailem, jakož i ceny na méně dní či pro více osob než uvedený počet 8 osob (letní prázdniny nejméně týdenní pobyt).


Kontakt na pronajímatele nebo provozovatele roubenky

Telefon: 737 316 784
roubenachalupa.wbs.cz
FB/chalupa.pod.skalami
GPS roubenky: 50.45767N, 15.29696E - otevřít větší mapu

V okolí naleznete:

autobus Horní Lochov (300 m), Prachov (500 m), Jičín (3 km)
vlak Jičín (4 km)
restaurace Horní Lochov (400 m), mnoho restaurací v Jičíně (3 km)
koupání Jinolické rybníky (30 min.pěšky), Jičín-nové koupaliště nebo krytý bazén
lyžařský vlek není
obchod Jičín (3 km)
pošta Jičín (3 km)
nákupní centrum Jičín (3 km)
bankomat Jičín (3 km)
les Horní Lochov (100 m), skály (400 m)
Možnosti ubytování v okolí: Horní Lochov | Český ráj | Prachovské skály | Severní Čechy |

Přehled vybavení

Obecně:
Není možné ubytování domácího zvířete v roubence zákaz domácích mazlíčků
Zákaz kouření v roubence nekuřácký objekt
Společenská místnost společenská místnost
K dispozici dětská postýlka dětská postýlka k dispozici

Vnitřní vybavení:
v roubence je vnitřní krb krb / krbová kamna
Televize televize
Přehrávač audio video přehrávač
Rychlovarná konvice rychlovarná konvice
v roubence je k dispozici mikrovlnka mikrovlnná trouba
S ledničkou lednička
Pračka k dispozici pračka
Sprchový kout v roubence sprchový kout

Venkovní vybavení:
roubenka má vnější terasu terasa
U roubenky venkovní krb krb
Se zahradním nábyktem zahradní nábytek
Ohniště ohniště
Gril k dispozici gril
Pískoviště u roubenky pískoviště
Houpačka nebo jiné dětské hry u roubenky houpačka nebo jiné dětské hry

Okolí roubenky:
Oplocení kolem roubenky oploceno
Parkování u roubenky s parkováním
roubenka na samotě roubenka na samotě
Okolní zahrada se zahradou
Travnatá plocha v okolí roubenky travnatá plocha
Blízký les u lesa

Možnosti zábavy:
K dispozici kola kola k dispozici
Přírodní koupaliště poblíž přírodní koupání
Bazén poblíž roubenky koupaliště nebo bazén
Cyklostezky v okolí cykloturistika
Jízdarna / konírna poblíž jízdárna
roubenka pro rybáře rybaření
Hřiště u roubenky hřiště

Hodnocení a recenze: Roubená chalupa Pod skalami

Podzim 2021 - Eva s rodinou
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 100%
Na ubytování se nám líbilo úplně vše. Hlavně klidné místo a nádherné prostředí. Pobyt jsme si s dětmi moc užili a určitě doporučujeme všem. Rádi se opět vrátíme.
A s majiteli je super domluva.

Léto 2021 - Daniel Kůta se skupinou přátel
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 99%
Týdenní ubytování jsme si naprosto užili. Pobyt v roubence byl opravdový požitek. A Český ráj je prostě ráj. Počasí nám též vyšlo, co více si přát.
Na chalupě je slabý mobilní signál a internet téměř nefunguje. Ne, že by jsme tam přijeli pracovat či užívat si internet, ale pro mne jako cyklistu je například nahlížení do meteo aplikace dennodenní záležitost.
Zřídit internet a wifi připojení v roubence a je to už bez chybičky :-)

Jaro 2021 se skupinou přátel
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 94%

Léto 2020 s rodinou
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 99%

Jaro 2020 se skupinou přátel
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 100%
Celkově to bylo 6 báječných dní strávených v této překrásné chalupě - naprosto úžasná poloha, nádherná zahrada, naprostý klid
Moc jsme si to užili.
Nebylo nic co by se dalo považovat za mínus

Podzim 2019 - Ladislav Král s více rodinami
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 100%
Majitelé velice příjemní lidé. Super poloha roubenky pro podnikání rodinný výletů. Ještě jednou moc děkujeme za nádherně strávený prodloužený víkend.

Odpověď majitele: Děkujeme za návštěvu a totéž platí o Vás - velice milí hosté, rádi jsme Vás poznali.

Léto 2019 - Tereza H. s více rodinami
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 100%
Chalupa nas naprosto nadchla,utulna cista,pro ty,kteri maji radi venkovsky styl a stare casy je to idealni. Zahrada i okoli,vse je udrzovane a pro deti to byl raj...spoustu prostoru na radeni a hry. A pro nas dospely,prijemne posezeni venku u krbu nebo jen tak s ranni kavou na naspi...proste pohoda. Umisteni chaloupky na okraji vesnicky a naproste soukromi.Vubec se nam od tamtud nechtelo. Majitele moc prijemni lide,ochotni. Zatim nejlepsi dovolena.

Léto 2019 s rodinou
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 99%
Velké množství dekoraci.

Jaro 2019 - Janka s více rodinami
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 99%
Super příjemní majitelé.
Skělá poloha, jen kousíček pěšky do skal.
Nádherná autentická chaloupka, s krásnou zahradkou, hřištátkem pro děti, grilem i ohništěm.
Ačkoli má chaloupka velkoryse velké pokoje a obývací místnost, kuchyňka je maličkatá a navíc do obytné části přístupná jen výdejním okénkem nebo pak oklikou přes chodbu. Dá se to však zvládnout, my jsme vařili hodně pro dvě rodiny.
Nezapomeňte si vlastní utěrky, nejsou standardním vybavením (mě paní domací ochotně půjčila vlastní). Houbička a jar tam byly.

Podzim 2017 s více rodinami
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 100%


Odpověď majitele: Děkujeme za Vaši návštěvu a jsme rádi, že se Vám na chalupě líbilo. Erbanovi

všechny recenze (12)

Podobné ubytování nebo pronájem v okolí Horního Lochova

T Křečovice : Ohaveč : Rovensko : Hamštejn : Bukovina : Vidochov : Komárov : Chuchelna-Lhota : Žeretice : Hubojedy

Nacházíte se na stránce ubytování Horní Lochov v Českém ráji, objekt: Roubená chalupa Pod skalami, roubenka k pronajmutí.

Chaty a chalupy k pronajmutí -::- webmaster e-chalupy.cz
ubytování Horní Lochov :: ubytování na chatách a chalupách :: ubytování Prachovské skály :: ubytování Severní Čechy :: pronájem chalupy v Českém ráji :: penzion Český ráj počítadlo :: chaty a chalupy s bazénem :: dovolená léto v ČR :: chaty a chalupy u vody :: na horách :: ubytování u sjezdovky :: vánoční pobyty :: Silvestr 2021 :: jarní prázdniny 2022 :: rezervační systém ubytování :: ochrana osobních údajů
0
Můj výběr objektů

Do 'Mého výběru' lze přidávat objekty, které Vás zaujmou. Tlačítko 'přidat do výběru', je přístupné pouze na prezentacích objektů. Objekty ve výběru zůstanou i po odchodu z katalogu až do příštího návratu.e-chalupy.cz