Ubytování Horní Lochov

Roubená chalupa `Pod skalami`

Ubytování v Horním Lochově
soukromá chalupa k pronajmutí v Českém ráji.

Ubytování Český ráj

chalupa k pronajmutí Prachovské skály Český ráj
Horní Lochov
1 až 8 osob
o
Ubytování Horní Lochov Roubená chalupa `Pod skalami` v Českém ráji
GPS chalupy:
50°27'27.6"N, 15°17'49.07"E
ukázat polohu na mapěAktuální info
Roubená chalupa `Pod skalami`

Chalupa uprostřed přírody a přitom všude blízko (skály, historické město Jičín, památky!

Víkendový pobyt:

03.06. - 05.06.2016
5000,-Kč chalupa/za víkend

Víkendový pobyt Prachovské skály - až na celé 3 dny PÁ-NE nebo SO-PO - do 4 osob 5.000 Kč nebo do 8 osob 8.000 Kč. Více osob - cena na dotaz.

Termín 4.6.2016 - 11.6.2016
Cena na dotaz podle počtu osob (max.12) a dní či nocí

Pobyt v přírodě - na roubence - pěšky přímo od chalupy do Prachovských skal, Jičín 3 km.


Navigace: Chaty a chalupy   Katalog 2016   Český ráj   chalupa Horní Lochov

Roubená chalupa `Pod skalami`

 - 

Horní Lochov

(č.0088)
chalupa ubytování Horní Lochov Český ráj
spustit prohlížení fotogalerie titulní foto letecký snímek z r.2005 chalupa na podzim dvůr u chalupy
Horní Lochov - chalupa k pronajmutí - 5 terasa altán s krbem-grilem stání pro 2 auta hlavní obývací místnost krb v obývací místnosti 1.ložnice 2.ložnice 2.ložnice vstupní chodba-síň vstup do soc.zařízení dětské hřiště jaro na chalupě příjezdová cesta Prachovské skály - let balonem TV kout v obýv.místnosti

Ubytování Prachovské skály soukromá chalupa v Českém ráji chalupa k pronajmutí Ubytování na chalupě Český ráj chalupa s krbem

PRONÁJEM CHALUPY V ČESKÉM RÁJI, V PRACHOVSKÝCH SKALÁCH, která nabízí:

- ubytování až pro 12 osob

- soukromí (nejedná se o penzion, nikdo další zde nebydlí)

- mnoho prostoru uvnitř i okolo (hodně napoví letecký snímek a GPS)

- styl chalupářský, atmosféra dřeva a kamene, násobená historií a okolní přírodou

Chalupa je zrekonstruovaný roubený objekt, bývalá hospodářská usedlost ( s historií až do roku 1756) a nachází se cca 400 metrů od Prachovských skal (cca 10 minut pěšky od chalupy), v neprůjezdné vesničce Horní Lochov, na polosamotě - bez přímých sousedů, 3 km od města Jičína a pěšky asi 30 minut od Jinolických rybníků.

www.prachovskeskaly.com - nejznámější a nejnavštěvovanější skalní město Českého ráje a přírodní rezervace. V současné době v důsledku nucené těžby dřeva (polomy, kůrovec) se obnažily skály tak, jako zhruba před 100 lety. Nyní je tedy jedinečná příležitost využít nádherné pohledy na skalní masívy a výhledy do okolí než zase tyto zacloní nové porosty!

Kromě Prachovských skal je v okolí množství dalších pozoruhodných zajímavostí, skalních útvarů, hradů, zámků a zřícenin, zejména proto je chalupa vhodná zejména jako zázemí pro (cyklo)turistiku po Českém ráji a pro poznávání historie. Ač je chalupa velká, tak ale není určena pro pořádání oslav, svateb, táborů apod.

Ubytování na chalupě

Chalupa k pronajmutí poskytuje možnost ubytování pro 1 až 8 osob ve 2 ložnicích.

Ložnice a pokoje: Vstup do podkroví je z obývací místnosti(48m2) po klasickém dřevěném schodišti do předsíňky a do 2 oddělených velkých ložnic (36 a 38 m2). V každé ložnici jsou 4 lůžka a pro další 1 - 4 osoby 2 rozkládací gauče, možno zapůjčit až 3 dětské postýlky (z toho 1 cestovní), i jako další přistýlky. V každé ložnici 2 skříně, stůl + 4 židle a různé stylové doplňky. V podkroví je další kuchyňka - zde se nevaří (je tu kuch. linka, mikrovlnka, varná konvice a bílé nádobí, zavedena rovněž teplá a studená voda).

Sociální zařízení: V přízemí se nachází sociální zařízení (2 samostatné koupelny se sprchami, 2 samostatné WC, 3 umyvadla a automatická pračka). Teplá voda (v ceně a je trvale k dispozici) - automaticky dohřívána v plynovém bojleru na požadovanou teplotu. Teplá a studená voda je jak v sociálním zařízení, tak i v kuchyňce a obývací místnosti. V podkroví další WC a umyvadlo s teplou a studenou vodou. Na požádání předem dětská vanička, nočníky, jídelní stolička, fén, v létě bazének pro nejmenší.

Vytápění: Ve všech místnostech i v sociálním zařízení jsou el. topidla. V obývací místnosti v přízemí je navíc krb s teplovzdušnými rozvody do části podkroví. Dřevo na topení v krbu - špalky 4 Kč/kg a k tomu zdarma drobné dřevo na zátop.

Doprava, parkování: Dostupnost autem až k objektu, kde je kryté stání pro 2 auta a na velkém uzamykatelném dvoře možnost parkování případně i pro další 2 - 3 auta.

Stravování

Vlastní stravování s možností přípravy jídla v kuchyňce (viz vybavení). Nejbližší restaurace je cca 400 m od chalupy - hotel Pod Šikmou věží. Nebo doporučíme další restaurace v blízkém okolí. Nákup potravin - nejblíže v 3 km vzdáleném Jičíně.

Vybavení chalupy

V přízemí je prostorná vstupní chodba - síň, kde jsou odkládací a úložné prostory, lavice, stolek a židle. Dále hlavní velká obývací místnost (48m2) s krbem, koutem se sedací soupravou, TV a videem s videokazetami o Českém ráji a Prachovských skalách, šachový stolek, stolní fotbálek. Stylově zařízeno. V přízemí standardně vybavená kuchyňka (plynový sporák s el. troubou, mikrovlnka, varná konvice, jídelní nádobí, nádobí na vaření a další kuchyňské potřeby), lednička s mrazničkou. K dispozici je také prostorná spíž s regály pro uložení potravin.

Velký oplocený dvůr. Na dvoře vedle chalupy terasa se zahradním nábytkem, pod lípou altán se stoly, lavicemi a venkovním krbem - grilem (gril. uhlí je možno u nás zakoupit).

Velká zahrada kolem chalupy s ovocnými stromy je ohraničena živými ploty. Zahradě a dvoru dominují 2 velké lípy. Na zahradě ohniště. V rohu zahrady lesík s "loupežnickou chatrčí" pro děti.

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ: skluzavka, 2 dětské houpačky, pískoviště s vybavením, dřevěný domeček 2x2 m, hrací sestava (tabule na kreslení, prohazovadlo, terč na šipky a koš na míčky), 2 branky a míče na malý fotbálek, badminton a líný tenis.

Velká úložna kol, také možnost půjčení až 5 různých kol za poplatek.

Výlety, atrakce, zábava

V nejbližším okolí: Prachovské skály (asi 10 minut pěšky přímo od chalupy), Rumcajsova jeskyně, autem asi 5 minut JIČÍN - historické Valdštejnovo město a město pohádky. V září 2016 (od 7.do 11.9.) se koná již 26.ročník festivalu Jičín - město pohádky www.pohadka.cz. V Jičíně mimo jiné nové moderní koupaliště a krytý bazén. Letovisko Jinolické rybníky (30 minut pěšky od chalupy nebo autem asi 5 minut).

V okruhu do 20 km: např. hrad Kost, hrad Trosky, zámek Humprecht, zámek Staré Hrady, zámek Dětenice se středověkou krčmou, vrch Tábor s rozhlednou, zříceniny hradů Bradlec a Kumburk, přírodní zajímavosti a lidová architektura (např. vesnička Vesec u Sobotky).

Mnoho turistických a cykloturistických tras po Českém ráji, jako např. naučná stezka "Bitva u Jičína 29.6.1866" - 22 pamětních míst. Letos k 150.výročí se budou konat vzpomínkové akce za účasti historických vojenských jednotek!

Při nástupu na pobyt obdrží hosté nabídku zajímavostí v okolí, tipy na výlety a informace podle zaměření, zájmů a potřeb.

Zprostředkování jízd na koni, vyjížděk v kočáře a vyhlídkových letů (letadlo, balón - nutno objednat včas dopředu).

Možnosti koupání: vodní nádrž Jahodnice, Jinolické rybníky, koupaliště Ostružno - Sklář, koupaliště Jičín - Kníže, Aqua Centrum Jičín, koupaliště Lomnice nad Popelkou, koupaliště Libáň, Dvorecký rybník, rybník Věžák, Roudenský rybník, koupaliště Sobotka, rybník Bažantník, koupaliště Sedmihorky, koupaliště Chuchelna, rybník Hlíza.

Ceník ubytování / pronájmu (kapacita 1 až 8 osob - 2 ložnice)

Ceny za týden

Letní sezona: v ceníku,- Kč za chalupu.
Mimo sezonu: od 8000,- Kč za chalupu.

Cena za víkend

Letní sezona: od 5000,- Kč za chalupu.
Mimo sezonu: od 4000,- Kč za chalupu.

Silvestr

NEPRONAJÍMÁME
volné objekty na Silvestra

Jarní prázdniny

cena na dotaz podle počtu dní nebo nocí a podle počtu osob

Velikonoce

4000,- Kč
cena na dotaz dle počtu dní či nocí a osob

Provoz, poplatky, ceny

CENÍK:

Mimo letní prázdniny: možno i s cenou do 4 osob (bez 2.ložnice) a také i na méně dní než týden (min. 3 dny, resp. 2 noci), přičemž nikdo další v chalupě nepobývá.

Víkendové pobyty: - hosté si mohou sami zvolit dobu příjezdu i odjezdu, až na celé 3 dny (PÁ - NE nebo SO - PO). Až pro 12 osob (cena na dotaz).

LETNÍ SEZONA: červen - září

Pro rodiny s předškolními dětmi VÝHODNĚJŠÍ pobyt v červnu až do 2.7.nebo od 27.srpna a v září (9.000 Kč do 4 osob nebo 15.000 Kč do 8 osob ). Možné přistýlky u obou variant, cena na dotaz. Volné termíny - viz tabulka dole.

LETNÍ prázdniny 2016 - 2.7.- 27.8.2016 obsazeno.

MIMO SEZONA: duben, květen, říjen (týden 8.000 Kč do 4 osob nebo 14.000 Kč do 8 osob). Možné přistýlky, cena na dotaz.

V CENĚ: spotřeba plynu na ohřev vody (trvale dohřívána v plynovém bojleru) a na vaření na plynovém sporáku, spotřeba vody, povlečené lůžkoviny (i u víkendových pobytů). Na konci pobytu nevysáváte ani nemyjete podlahy, nesvlékáte lůžkoviny, ale vše předáváte v pořádku, uklizené. Dále venku u ohniště větve na oheň. Parkování vozidel v krytém stání pro 2 auta a další 2 - 3 na uzavřeném dvoře. Úschova kol. Používání venkovního krbu - grilu v krytém altánu.

*Předem rezervační záloha cca 30%. Vratná kauce 2.000 Kč při nástupu.

*PLATBY jsou možné i na fakturu zaměstnavatele!

*Není povolen pes ani jiné zvíře.

*Více informací a fotografií na našich stránkách www.roubenachalupa.wbs.cz nebo zašleme na dotaz emailem, jakož i ceny na méně dní či pro více osob než uvedený počet 4 nebo 8 osob (mimo letní prázdniny! ).


Kontakt na pronajímatele nebo provozovatele chalupy

email
telefon 604351010
www www.roubenachalupa.wbs.cz
Facebook www.facebook.com/chalupa.pod.skalami

Přehled informací o ubytování na chalupě v Českém ráji

destinace kde se nachází
autobus Horní Lochov (300 m), Prachov (500 m), Jičín (3 km)
vlak Jičín (4 km)
restaurace Horní Lochov (400 m), mnoho restaurací v Jičíně (3 km)
koupání Jinolické rybníky (30 min.pěšky), Jičín-nové koupaliště nebo krytý bazén
lyžařský vlek není
obchod Jičín (3 km)
pošta Jičín (3 km)
nákupní centrum Jičín (3 km)
bankomat Jičín (3 km)
les Horní Lochov (100 m), skály (400 m)

Přehled vybavení

Obecně:
Není možné ubytování domácího zvířete na chalupě zákaz domácích mazlíčků
Zákaz kouření na chalupě nekuřácký objekt
Společenská místnost společenská místnost
K dispozici dětská postýlka dětská postýlka k dispozici

Vnitřní vybavení:
na chalupě je vnitřní krb krb / krbová kamna
Televize televize
Přehrávač audio video přehrávač
Rychlovarná konvice rychlovarná konvice
na chalupě je k dispozici mikrovlnka mikrovlnná trouba
S ledničkou lednička
Pračka k dispozici pračka
Sprchový kout na chalupě sprchový kout

Venkovní vybavení:
chalupa má vnější terasu terasa
U chalupy venkovní krb krb
Se zahradním nábyktem zahradní nábytek
Ohniště ohniště
Gril k dispozici gril
Pískoviště u chalupy pískoviště
Houpačka nebo jiné dětské hry u chalupy houpačka nebo jiné dětské hry

Okolí chalupy:
Oplocení kolem chalupy oploceno
Parkování u chalupy s parkováním
chalupa na samotě chalupa na samotě
Okolní zahrada se zahradou
Travnatá plocha v okolí chalupy travnatá plocha
Blízký les u lesa

Možnosti zábavy:
K dispozici kola kola k dispozici
Přírodní koupaliště poblíž přírodní koupání
Bazén poblíž chalupy koupaliště nebo bazén
Cyklostezky v okolí cykloturistika
Jízdarna / konírna poblíž jízdárna
chalupa pro rybáře rybaření

Podobné ubytování nebo pronájem v okolí Horního Lochova

Křečovice : Ohaveč : Rovensko : Bukovina : Vidochov : Komárov : Uhlíře : Turnov : Vyskeř : Troskovice

Nacházíte se na stránce ubytování Horní Lochov v Českém ráji, objekt: Roubená chalupa `Pod skalami`, chalupa k pronajmutí.

Chaty a chalupy k pronajmutí -::- webmaster e-chalupy.cz
ubytování Horní Lochov :: ubytování na chatách a chalupách :: ubytování Prachovské skály :: pronájem chalupy v Českém ráji :: penzion Český ráj počítadlo :: Dovolená last minute ochrana osobních údajů
Můj výběr objektů

Do 'Mého výběru' lze přidávat objekty, které Vás zaujmou. Tlačítko 'přidat do výběru', je přístupné pouze na prezentacích objektů. Objekty ve výběru zůstanou i po odchodu z katalogu až do příštího návratu.