Ubytování Horní Lochov

Roubená chalupa Pod skalami

Ubytování v Horním Lochově
soukromá chalupa k pronajmutí v Českém ráji.

Ubytování Český ráj

chalupa k pronajmutí Prachovské skály Český ráj
Roubená chalupa Pod skalami
Horní Lochov
18 osob | 2 ložnice
Navigace: Chaty a chalupy   Katalog 2017 / 2018   Český ráj   chalupa Horní Lochov

Roubená chalupa Pod skalami

 - 

Horní Lochov

  objekt č. 0088 18 osob | 2 ložnice
chalupa ubytování Horní Lochov Český ráj
spustit prohlížení fotogalerie titulní foto letecký snímek z r.2005 chalupa na podzim dvůr u chalupy
Horní Lochov - chalupa k pronajmutí - 5 terasa altán s krbem-grilem stání pro 2 auta hlavní obývací místnost krb v obývací místnosti 1.ložnice 2.ložnice 2.ložnice vstupní chodba-síň vstup do soc.zařízení TV kout v obýv.místnosti dětské hřiště stůl na ping-pong jaro na chalupě příjezdová cesta Prachovské skály - let balonem
3 hodnoceníkontakty ceník
Ubytování Prachovské skály soukromá chalupa v Českém ráji chalupa k pronajmutí Ubytování na chalupě Český ráj chalupa s krbem

ROUBENKA V ČESKÉM RÁJI, V PRACHOVSKÝCH SKALÁCH, která nabízí:

- ubytování (duben až říjen) až pro 12 osob

- soukromí (nejedná se o penzion, nikdo další zde nebydlí)

- mnoho prostoru uvnitř i okolo (hodně napoví letecký snímek na 2.obr. a GPS)

- styl chalupářský, atmosféra dřeva a kamene, násobená historií a okolní přírodou

Chalupa je zrekonstruovaný roubený objekt, bývalá hospodářská usedlost ( s historií až do roku 1756) a nachází se cca 400 metrů od Prachovských skal (cca 10 minut pěšky od chalupy), v neprůjezdné vesničce Horní Lochov, na polosamotě - bez přímých sousedů, 3 km od města Jičína a pěšky asi 30 minut od Jinolických rybníků.

www.prachovskeskaly.com - nejznámější a nejnavštěvovanější skalní město Českého ráje a přírodní rezervace. V současné době v důsledku nucené těžby dřeva (polomy, kůrovec) se obnažily skály tak, jako zhruba před 100 lety. Nyní je tedy jedinečná příležitost využít nádherné pohledy na skalní masívy a výhledy do okolí než zase tyto zacloní nové porosty!

Kromě Prachovských skal je v okolí množství dalších pozoruhodných zajímavostí, skalních útvarů, hradů, zámků a zřícenin, zejména proto je chalupa vhodná zejména jako zázemí pro (cyklo)turistiku po Českém ráji a pro poznávání historie.

Ač je chalupa velká, tak ale není určena pro pořádání oslav, svateb, táborů apod., jak se mnozí ptáte.

Ubytování na chalupě

Chalupa k pronajmutí poskytuje ubytování pro 18 osob ve 2 ložnicích.

Ložnice a pokoje: Vstup do podkroví je z obývací místnosti(48m2) po klasickém dřevěném schodišti do předsíňky a do 2 oddělených velkých ložnic (36 a 38 m2). V každé ložnici jsou 4 lůžka a pro další 1 - 4 osoby 2 rozkládací gauče, pro malé děti až 3 dětské postýlky (z toho 1 cestovní), i jako další přistýlky. V každé ložnici 2 skříně, stůl + 4 židle a různé stylové doplňky. V podkroví je další kuchyňka - zde se nevaří (je tu kuch. linka, mikrovlnka, varná konvice a bílé nádobí, zavedena rovněž teplá a studená voda).

Sociální zařízení: V přízemí se nachází sociální zařízení (2 samostatné koupelny se sprchami, 2 samostatné WC, 3 umyvadla a automatická pračka). Teplá voda (v ceně a je trvale k dispozici) - automaticky dohřívána v plynovém bojleru na požadovanou teplotu. Teplá a studená voda je jak v sociálním zařízení, tak i v kuchyňce a obývací místnosti. V podkroví další WC a umyvadlo s teplou a studenou vodou. Na požádání předem dětská vanička, nočníky, jídelní stolička, fén, dětský stolek + 2 židličky, v létě bazének pro nejmenší.

Vytápění: Ve všech místnostech i v sociálním zařízení jsou el. topidla. V obývací místnosti v přízemí je navíc krb s teplovzdušnými rozvody do části podkroví. Dřevo na topení v krbu - špalky 4 Kč/kg a k tomu zdarma drobné dřevo na zátop.

Doprava, parkování: Dostupnost autem až k objektu, kde je kryté stání pro 2 auta a na velkém uzamykatelném dvoře možnost parkování případně i pro další 2 - 3 auta.

Stravování

Vlastní stravování s možností přípravy jídla v kuchyňce (viz vybavení). Nejbližší restaurace je cca 400 m od chalupy - hotel Pod Šikmou věží. Nebo doporučíme další restaurace v blízkém okolí. Nákup potravin - nejblíže v 3 km vzdáleném Jičíně.

Vybavení chalupy

V přízemí je prostorná vstupní chodba - síň, kde jsou odkládací a úložné prostory, lavice, stolek a židle. Dále hlavní velká obývací místnost (48m2) s krbem, koutem se sedací soupravou, TV a videem s videokazetami o Českém ráji a Prachovských skalách, šachový stolek, stolní fotbálek. Stylově zařízeno. V přízemí standardně vybavená menší kuchyňka (plynový sporák s el. troubou, mikrovlnka, varná konvice, jídelní nádobí, nádobí na vaření a další kuchyňské potřeby), lednička s mrazničkou. K dispozici je také prostorná spíž s regály pro uložení potravin.

Velký oplocený dvůr. Na dvoře vedle chalupy terasa se zahradním nábytkem, pod lípou altán se stoly, lavicemi a venkovním krbem - grilem. Stůl na stolní tenis s vybavením.

Velká zahrada kolem chalupy s ovocnými stromy je ohraničena živými ploty. Zahradě a dvoru dominují 2 velké lípy. Na zahradě ohniště.

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ: skluzavka, 2 dětské houpačky, pískoviště s vybavením, dřevěný domeček 2x2 m, hrací sestava (tabule na kreslení, prohazovadlo, terč na šipky a koš na míčky), závěsné lano na šplh, 2 branky a míče na malý fotbálek, badminton a líný tenis.

Velká úložna kol, také možnost půjčení až 5 různých kol.

Výlety, atrakce, zábava

V nejbližším okolí: Prachovské skály (asi 10 minut pěšky přímo od chalupy), Rumcajsova jeskyně, autem asi 5 minut JIČÍN - historické Valdštejnovo město a město pohádky. Každé září nejen dětmi oblíbený festival Jičín - město pohádky www.pohadka.cz. V Jičíně mimo jiné nové moderní koupaliště a krytý bazén. Letovisko Jinolické rybníky (30 minut pěšky od chalupy nebo autem asi 5 minut).

V okruhu do 20 km: např. hrad Kost, hrad Trosky, zámek Humprecht, zámek Staré Hrady, zámek Dětenice se středověkou krčmou, vrch Tábor s rozhlednou, zříceniny hradů Bradlec a Kumburk, přírodní zajímavosti a lidová architektura (např. vesnička Vesec u Sobotky).

Mnoho turistických a cykloturistických tras po Českém ráji, jako např. naučná stezka "Bitva u Jičína 29.6.1866" - 22 pamětních míst.

Při nástupu na pobyt obdrží hosté nabídku zajímavostí v okolí, tipy na výlety a informace podle zaměření, zájmů a potřeb.

Zprostředkování jízd na koni, vyjížděk v kočáře a vyhlídkových letů (letadlo, balón - nutno objednat včas dopředu).

Možnosti koupání: vodní nádrž Jahodnice, Jinolické rybníky, koupaliště Ostružno - Sklář, koupaliště Jičín - Kníže, Aqua Centrum Jičín, Dvorecký rybník, koupaliště Lomnice nad Popelkou, koupaliště Sobotka, rybník Věžák, koupaliště Libáň, rybník Hlíza, Roudenský rybník, rybník Lužany - Marešák, rybník Bažantník, koupaliště Sedmihorky.

Ceník ubytování / pronájmu
kapacita 18 osob - 2 ložnice

Ceny za týden

Letní sezona: viz dole,- Kč za chalupu.
Mimo sezonu: od 8000,- Kč za chalupu.

Cena za víkend

Letní sezona: od 5000,- Kč za chalupu.
Mimo sezonu: od 4000,- Kč za chalupu.

Silvestr - máme ještě volno

Cena neuvedena
Další info na dotaz.

Jarní prázdniny

cena na dotaz podle počtu dní nebo nocí a podle počtu osob
Od chalupy pěšky asi 10 minut do Prachovských skal (Horní Lochov),3 km Jičín. V tomto období (nejdříve od března) pobyty možné jako last minute (podle počasí). Až pro 12 osob.

Velikonoce

9000,- Kč
do 8 osob za 4 noci, na více dní či pro více osob - max.12 - cena na dotaz
Velikonoce 2018 v roubence s procházkou do Prachovských skal přímo od chalupy. Jičín 3 km.
Aktuální info

Chalupa uprostřed přírody a přitom všude blízko (skály, historické město Jičín, památky!

Termín 25.11.2017 - 1.12.2017
uvedeno v ceníku

TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK! Pobyt na roubence uprostřed přírody - Prachovské skály. Záloha až v lednu.

Termín 1.12.2017 - 9.12.2017
uvedeno v ceníku

TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK! Pobyt na roubence uprostřed přírody - Prachovské skály. Záloha až v lednu.

Termín 9.12.2017 - 16.12.2017
uvedeno v ceníku

TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK! Pobyt na roubence uprostřed přírody - Prachovské skály. Záloha až v lednu.

Termín 16.12.2017 - 23.12.2017
uvedeno v ceníku

TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK! Pobyt na roubence uprostřed přírody - Prachovské skály. Záloha až v lednu.

Provoz, poplatky, ceny

Děkujeme všem letošním hostům! Rezervovat pobyty na rok 2018 (zejména na letní prázdniny) lze předběžně již nyní s tím, že záloha se hradí v lednu 2018.

PRONÁJEM CHALUPY: DUBEN AŽ ŘÍJEN

V CENĚ: spotřeba plynu na ohřev vody (trvale dohřívána v plynovém bojleru) a na vaření na plynovém sporáku, spotřeba vody, povlečené lůžkoviny (i u víkendových pobytů). Na konci pobytu nevysáváte ani nemyjete podlahy, nesvlékáte lůžkoviny, ale vše předáváte v pořádku, uklizené. Dále venku u ohniště větve na oheň. Parkování vozidel v krytém stání pro 2 auta a další 2 - 3 na uzavřeném dvoře. Úschova kol. Používání venkovního krbu - grilu v krytém altánu.

C E N Í K:

LETNÍ SEZÓNA:

- ČERVEN, ZÁŘÍ - do 4 osob 9.000 Kč(bez 2.ložnice) NEBO do 8 osob 15.000 Kč/libovolný týden(obě ložnice), na méně dní cenu sdělíme. Volné termíny viz obsazenost v tabulce dole.

LETNÍ prázdniny - jen celá chalupa se 2 ložnicemi do 8 osob cena 20.000 Kč/týden

- o prázdninách pobyty jen od neděle do neděle

MIMOSEZÓNA:

- DUBEN, KVĚTEN, ŘÍJEN - do 4 osob 8.000 Kč(bez 2.ložnice) NEBO do 8 osob 14.000 Kč/libovolný týden(obě ložnice), na méně dní či více osob cenu sdělíme e - mailem.

VÍKENDOVÉ pobyty (možné mimo letní prázdniny) - hosté si mohou sami zvolit dobu příjezdu i odjezdu, až na celé 3 dny (PÁ - NE nebo SO - PO). Cena mimo letní sezonu (duben, květen a říjen) s 1 ložnicí: 4.000 Kč do 4 osob, cena v letní sezoně (červen a září) 5.000 Kč do 4 osob. Stejná cena na 3 noci!

Pro 8 osob se 2 ložnicemi: 7.500 Kč (červen, září), 7.200 Kč (duben, květen, říjen), do 12 osob cenu sdělíme na dotaz e - mailem.

DALŠÍ INFORMACE:

Při obsazení jen části chalupy (s 1 ložnicí) nikdo další zde nepobývá.

Předem rezervační záloha zhruba ve výši 30%. Vratná kauce 2.000 Kč při nástupu.

PLATBY jsou možné i na fakturu zaměstnavatele!

Není povolen pes ani jiné zvíře.

Více informací, fotografií a ceny (duben - říjen) na našich stránkách www.roubenachalupa.wbs.cz nebo zašleme na dotaz emailem, jakož i ceny na méně dní či pro více osob než uvedený počet 4 nebo 8 osob.


Kontakt na pronajímatele nebo provozovatele chalupy

email
telefon 604351010
web www.roubenachalupa.wbs.cz
Facebook www.facebook.com/chalupa.pod.skalami
GPS chalupy: 50.45767N, 15.29696E - otevřít větší mapu
autobus Horní Lochov (300 m), Prachov (500 m), Jičín (3 km)
vlak Jičín (4 km)
restaurace Horní Lochov (400 m), mnoho restaurací v Jičíně (3 km)
koupání Jinolické rybníky (30 min.pěšky), Jičín-nové koupaliště nebo krytý bazén
lyžařský vlek není
obchod Jičín (3 km)
pošta Jičín (3 km)
nákupní centrum Jičín (3 km)
bankomat Jičín (3 km)
les Horní Lochov (100 m), skály (400 m)

Přehled vybavení

Obecně:
Není možné ubytování domácího zvířete na chalupě zákaz domácích mazlíčků
Zákaz kouření na chalupě nekuřácký objekt
Společenská místnost společenská místnost
K dispozici dětská postýlka dětská postýlka k dispozici

Vnitřní vybavení:
na chalupě je vnitřní krb krb / krbová kamna
Televize televize
Přehrávač audio video přehrávač
Rychlovarná konvice rychlovarná konvice
na chalupě je k dispozici mikrovlnka mikrovlnná trouba
S ledničkou lednička
Pračka k dispozici pračka
Sprchový kout na chalupě sprchový kout

Venkovní vybavení:
chalupa má vnější terasu terasa
U chalupy venkovní krb krb
Se zahradním nábyktem zahradní nábytek
Ohniště ohniště
Gril k dispozici gril
Pískoviště u chalupy pískoviště
Houpačka nebo jiné dětské hry u chalupy houpačka nebo jiné dětské hry

Okolí chalupy:
Oplocení kolem chalupy oploceno
Parkování u chalupy s parkováním
chalupa na samotě chalupa na samotě
Okolní zahrada se zahradou
Travnatá plocha v okolí chalupy travnatá plocha
Blízký les u lesa

Možnosti zábavy:
K dispozici kola kola k dispozici
Přírodní koupaliště poblíž přírodní koupání
Bazén poblíž chalupy koupaliště nebo bazén
Cyklostezky v okolí cykloturistika
Jízdarna / konírna poblíž jízdárna
chalupa pro rybáře rybaření

Hodnocení a recenze: Roubená chalupa Pod skalami

Podzim 2017 s více rodinami
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 100%

Odpověď majitele: Děkujeme za Vaši návštěvu a jsme rádi, že se Vám na chalupě líbilo. Erbanovi

Jaro 2017 - JR s rodinou
Celkové hodnocení: Počet hvězdiček 100%

Velikonoce 2017
Krásná čistá velká romantická roubenka uprostřed přírody, topení v krbu ještě umocňuje romantickou atmosféru, možnost grilování i posezení u kávičky na terásce, v okolí spousta možností výletů - hrady, zámky, příroda, Prachovské skály za humny, velice milí a vstřícní majitelé. Strávili jsme zde Velikonoce k naprosté spokojenosti všech zúčastněných - dětí i dospělých. Moc děkujeme majitelům, určitě se někdy rádi vrátíme.

všechny recenze (3)

Podobné ubytování nebo pronájem v okolí Horního Lochova

Křečovice : Ohaveč : Rovensko : Hamštejn : Bukovina : Vidochov : Komárov : Uhlíře : Hubojedy : Turnov

Nacházíte se na stránce ubytování Horní Lochov v Českém ráji, objekt: Roubená chalupa Pod skalami, chalupa k pronajmutí.

Chaty a chalupy k pronajmutí -::- webmaster e-chalupy.cz
ubytování Horní Lochov :: ubytování na chatách a chalupách :: ubytování Prachovské skály :: pronájem chalupy v Českém ráji :: penzion Český ráj počítadlo :: chaty a chalupy s bazénem :: dovolená léto v ČR :: chaty a chalupy u vody :: ubytování u sjezdovky :: vánoční pobyty :: Silvestr 2017 :: jarní prázdniny 2018 :: ochrana osobních údajů
Můj výběr objektů

Do 'Mého výběru' lze přidávat objekty, které Vás zaujmou. Tlačítko 'přidat do výběru', je přístupné pouze na prezentacích objektů. Objekty ve výběru zůstanou i po odchodu z katalogu až do příštího návratu.